Підсумки VIIІ звітно-виборного з’їзду громадського об’єднання «Федерація грецьких товариств України»

18 травня 2019 року у смт Старий Крим відбувся VIIІ звітно-виборний з’їзд громадського об’єднання «Федерація грецьких товариств України». Згідно норми представництва, встановленої Радою ФГТУ 02.02.2019 року, на з’їзд обрано 136 делегатів. Прибуло – 102 делегати. У роботі з’їзду взяли участь 22 запрошених гостя.

Розпочала з’їзд голова ФГТУ Олександра Проценко-Пічаджи, яка підкреслила мету і завдання VIIІ з’їзду, закликала делегатів до конструктивного діалогу, представила гостей з’їзду, зазначила їх заслуги в розвитку грецького руху. Запропонувала вшанувати хвилиною мовчання лідерів і активістів національного руху, що пішли з життя, а саме: Коссе М.С., Ліпіріді Д.П., Балджи А.Я., Хараджу С.П., Проценка А.Д.,Харабета В.В., Мацуку Г.Х., Харабадот Р.С., Возіанова О.Ф., Зурначиді Д.І., Хаджинова Л.П., Тохтаря О.І., Маврокордато О.В. Нагадала, що 19 травня виповнюється 100 років понтійського геноциду і запропонувала вшанувати пам’ять жертв  понтійського геноциду хвилиною мовчання. Постановили: VIIІ з’їзд Федерації грецьких товариств України оголосити відкритим. Голосували – одноголосно. 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ З’ЇЗДУ: 

 1. Звіт Ради ФГТУ про роботу за період з 23 квітня 2016 року по

18 травня 2019 року та основні завдання на черговий звітний період.

Доповідач  – Проценко О.І.

Регламент 30 хв.

 1. Звіт ревізійної комісії.

Доповідач – Нічепоренко Т.В.

Регламент15 хв.

 1. Про внесення доповнень та змін до Статуту громадського об’єднання «ФГТУ».

Доповідач  – Шобонець О.Г.   

Регламент 15хв.

 1. Вибори голови Громадського об’єднання «ФГТУ».
 2. Вибори Ради Громадського об’єднання «ФГТУ».
 3. Вибори голови та членів ревізійної комісії.
 4. Затвердження керівника прес-служби ФГТУ та головного редактора газети «Елліни України».
 5. Затвердження «Звернення до греків України». 

ВИСТУПИЛИ з привітанням до з’їзду: 

 Георгопулу Е.  – Генеральний консул Грецької Республіки у Маріуполі

Зачитала вітальну адресу від імені Надзвичайного та Повноважного посла Грецької Республіки в Україні Георгіоса Пукаміссаса. Відмітила, що форум греків – важлива подія в житті діаспори. Переконана, що в звітному періоді була проведена значна робота. Закликала не стояти на місці, розвивати грецький рух, зберігати конструктивний діалог.

Лубінець Д.В. – народний депутат Верховної Ради України

Зазначив, що радий бути присутнім на форумі греків України та брати участь у важливій події у житті грецької діаспори. Переконаний, що у звітному періоді була проведена значна робота, в т.ч. був учасником і очевидцем багатьох гідних заходів у 2016-2019 роках. Закликав не стояти на місці, розвивати грецький рух, зберігати конструктивний діалог. Закликав продовжувати розпочату благородну справу по консолідації греків України.

 По першому питанню

Слухали:

доповідь голови ФГТУ Проценко О.І. «Звіт Ради ФГТУ про роботу за період з 23 квітня 2016 року по 18 травня 2019 року та основні завдання на черговий звітний період».

ВИСТУПИЛИ з привітанням до з’їзду:

Махсма С.Г.  – член Ради ФГТУ, секретар Маріупольської міської Ради

Підкреслив, що в залі знаходяться патріоти грецького руху. Зазначив конструктивність в роботі Ради ФГТУ і її голови, при цьому вважає, що кожен з присутніх повинен не тільки просити, а щось і вносити для розвитку грецького руху. Закінчив виступ словами: «В єдності – наша сила. Греки завжди могли об’єднатися і пройти крізь усі випробування разом».

Яйлоян Г.А. – голова громадської організації національних меншин Донецької області «Співдружність»

Висловив подяку за організаційну роботу з об’єднання національних меншин Донеччини в громадську організацію «Співдружність» і запропонував підтримати кандидатуру Проценко О.І. на пост голови Федерації.

 Токарський М.М. – депутат Донецької обласної Ради

Передав привітання  делегатам з’їзду та побажав плідної роботи. Підкреслив, що між ФГТУ і редакцією газети «Приазовский рабочий», яку він очолював багато років і де друкували газету «Елліни  України», завжди були теплі, конструктивні взаємини.

Леоніод Хайтулов (с.Гранітне, Волноваський район): «У складний момент нашого життя всі грецькі села в зоні ООС не зневірилися та не впали у відчай. Завдяки ФГТУ, йде повноцінна робота, долаються складнощі. Олександра Іванівна Проценко у найскладніші для нас часи, коли навіть не було допомоги від держави, підтримала всі 6 рад грецьких товариств і допомогла відновити життя у цих селах. Уряд далеко, у них немає розуміння ситуації на місцях. У співпраці із ФГТУ ми вирішували всі завдання і проблеми». Виступаючий запропонував визнати роботу Ради ФГТУ задовільною, побажав миру та успіхів.

Олексій Мальцев  (м. Мелітополь):  Запропонував ФГТУ більше уваги приділяти консультативній роботі із товариствами,   допомагати інформаційно-методичними матеріалами, надсилати відео до свят; створити відділ в ФГТУ для відповідей на питання, які пов’язані з бухгалтерськими звітами. Продовжити видавничу роботу ФГТУ, яка включала б в себе:

– систематизацію матеріалу про всіх відомих греків України:

– збір матеріалів для книги про звичаї та обряди греків України;

– підготовку книги кулінарних рецептів маріупольських греків;

– збір фольклорного контенту для подальшого випуску серії дисків із казками, піснями, прислів’ями надазовських греків;

– розробку програми по підтримці і збереженню мов надазовських греків: румейської та урумської.

Виступаючий запропонував визнати роботу Ради ФГТУ задовільною.

Христина Сорбєй (смт Мангуш): роботу відділу культури виконкому ФГТУ за звітний період запропонувала визнати задовільною. Зазначила, що всі культурні заходи висвітлені у бюлетені до з’їзду. Мангушський район – базовий район по культурі, тому багато заходів ФГТУ проводиться із залученням колективів Мангушського району. Виступаюча акцентувала увагу на існуючих проблемах у сфері розвитку грецької культури: це і фінансові, і скорочення кадрів, і недостатня кількість фахівців; з початку гібридної війни багато відомих грецьких творчих колективів залишилося на непідконтрольній Україні території і тому вони не мають можливості брати участь у заходах ФГТУ.

Звездіна Сарібекова (м.Херсон): подякувала ФГТУ. Роботу відділу культури виконкому ФГТУ за звітний період запропонувала визнати задовільною.

Ганна Домбай (с. Чермалик):  70% людей на лінії вогню – греки, які живуть у постійному страху; за 5 років багато поранених і загиблих; постійні вибухи, у багатьох порушена психіка. За роки війни всі зрозуміли, що значить ФГТУ: в найважчі дні – зверталися до ФГТУ, яка шукала можливості, вирішувала проблеми. Вся соціальна сфера в наших регіонах працює. Олександра Іванівна Проценко знаходить і залучає міжнародні Фонди для ремонту і відновлення роботи дитячого садочка, медпункту, клубу. Всі кошти йдуть через ФГТУ, яка укладає договори. Якби не ФГТУ, грецькі села на лінії вогню не вижили б. Запропонувала скласти Звернення від з’їзду до нового уряду: перемови заради миру. Від імені усіх сіл у зоні ООС подякувала Олександрі Іванівні, побажала здоров’я, сили, терпіння та закликала не знижувати планку роботи, збирати внески в товариствах для вирішення своїх проблем, а не просити кошти у ФГТУ.

 Алла Френкель (м.Харків): Минулі роки – найскладніші і драматичні. Випробування показали зрілість ФГТУ і вміння приймати зважені рішення. Розуміємо, яких зусиль доводилося докладати ФГТУ. Подвижницька діяльність Федерації заслуговує на подяку. Нові формати роботи шукає ФГТУ. Виступаюча була вражена кількістю заходів, проведених за звітний період ФГТУ, та рівнем їх організації. Висловила побажання, щоб географія участі і присутності ФГТУ на святах у грецьких товариствах розширювалася.

Інна Аракелян (смт Старий Крим):  Підтримує ініціативу Харкова про видавничу діяльність. Зараз є багато казок, переведених з усіх мов, готових до видання. Є робота учениці Старо-Кримської школи, присвячена обрядовим стравам. Давайте видавати книги, залишати це дітям, а також проводити літні мовні школи-табори; конференції, засновані на місцевому матеріалі. Весь Старий Крим висловлює повагу до найпотужнішої організації з дуже маленьким штатом. Роботу визнати задовільною. Працюйте, Олександро Іванівно, ми Вас підтримаємо.

Євгенія Ступник (м.Маріуполь, представник молоді): Проблеми і перспективи роботи молоді: молодіжний рух знаходиться в стані кризи, неможливо уявити конкретні цифри, тому що часто змінювалися лідери молодіжного руху, губилася інформація. Великі виклики стоять перед молоддю: треба приділяти достатню увагу, довіряти молоді, щоб її не втратити. У нас є активна молодь, але немає молодіжного руху. На місцях товариства повинні передавати цілі і завдання молоді. Побажання: представники ініціативної молоді повинні бути включені в процес життєдіяльності грецьких товариств.

Ніна Плечак (м.Київ ,«Енотіта»): Дякує ФГТУ за творчу діяльність. Ділиться досвідом, який реалізували в Києві, пропонує, щоб деякі тенденції поширилися на усі товариства; може поділитися досвідом. Заходи, які треба проводити: шанувати пам’ять загиблих греків; збереження мов надазовських греків: румейською та урумської. 

Юлія Жарикова (зав. кафедрою грецької філології та перекладу МДУ):

Прокоментувала роботу відділу освіти виконкому ФГТУ (визнати задовільною) і подякувала за ефективну і систематичну співпрацю О.І.Проценко та О.М.Добрі. З усіх Федерацій на пострадянському просторі ФГТУ виглядає дуже потужно, про це свідчать перемоги школярів і студентів на Олімпіадах. Проблемні моменти: сумна тенденція – скорочується кількість студентів, що вступають на факультет грецької філології МДУ; як виправити ситуацію – проводити профорієнтаційну роботу на місцях; виробити модель співпраці: університет – школа – грецьке товариство.

Галина Чумак (м.Київ): Засуджує людей, які вимагають від ФГТУ грошей. Пропонує визнати роботу ФГТУ задовільною.

Валентин Макропуло (Мелітополь): Про діяльність Корецького М.Х., спрямованої на підрив ФГТУ: відновив свою діяльність в якості віце-президента Союзу греків України.

Про незадоволення деяких присутніх після звіту ревізійної комісії. Слід чітко розуміти, куди йдуть кошти: які кошти йдуть на життєдіяльність ФГТУ, а які – в села на лінії зіткнення. Про недоліки  Закону України про громадські організації: якщо виконувати цей закон – втратити зв’язок з грецькими товариствами. Оцінка діяльності: так як працює ФГТУ – не працює жодна громадська організація України, діяльність ФГТУ – системна, професійна, результативна. Пропозиція ФГТУ: резерв готувати на голову, заступників, піклуватися про кадри; займатися молоддю. Роботу Ради ФГТУ визнати задовільною.

У заключному слові доповідач Проценко О.І. подякувала виступаючим за ділові, конструктивні пропозиції. Закликала делегатів і всіх членів товариств до єдності слова і справи, реалізації правила: розумно говорити, об’єктивно критикувати, пропонувати слушні, реальні ідеї і брати участь у втіленні їх в життя.

По першому питанню

Заслухавши та обговоривши звітну доповідь, а також матеріали з’їзду Федерації грецьких товариств України, делегати відзначили позитивний курс Федерації у виконанні статутних цілей і завдань суб’єктами Федерації, Радою і виконкомом, які керувалися рішеннями попереднього VII з’їзду ФГТУ і Законом України «Про Громадські об’єднання».

Делегати у своїх виступах відзначили причини (об’єктивні та суб’єктивні) спаду роботи деяких товариств.

Об’єктивні причини: 

– неоголошена війна на Сході України, яка триває із 2014 року, анексія Криму, окупація частин Донецької і Луганської областей, внаслідок чого частина грецьких товариств виявилася на непідконтрольній уряду України територіях;

– зниження уваги та інтересу держорганів в Україні та Греції до проблем нацменшин і безпосередньо греків;

– перевага вантажу економічних та політичних проблем над духовними і національно-культурними, що не сприяє масовій активній участі греків у національному русі;

Суб’єктивні причини: 

– розчарування, втрата інтересу, ентузіазму у частини активістів і членів товариств;
– відсутність індивідуального підходу, новизни і демократизму у роботі товариств;
– перетворення деяких товариств у приватні підприємства;

– відсутність демократичних механізмів оновлення керівних органів, підбору, підготовки та стимулювання роботи лідерів та активу;

– ігнорування грецького руху керівниками органів влади, підприємств, установ, депутатами, в т.ч. народними, молоддю тощо.

Особливу увагу приділили цілям і завданням щодо подальшого духовного  об’єднання греків України, підвищенню якості та ефективності роботи усіх ланок Федерації грецьких товариств України, Ради та виконкому ФГТУ: 

– максимальне використання грантових програм, участь у конкурсах програм різних міжнародних фондів;

– дотримання статутних норм і демократичних принципів керівництва (робота виборних органів, звітні та звітно-виборні збори тощо);

– піклування про підбір лідерів та активістів товариств із числа патріотів, подвижників, професіоналів своєї справи, які бажають і здатні самовіддано займатися громадською роботою на благо одноплемінників;

– у взаємодії із місцевими органами влади, громадськими організаціями організовувати і планово проводити роботу по згуртуванню греків, розвитку еллінізму і толерантних відносин з іншими етносами;

– брати активну участь у заходах та програмах ФГТУ і Греції;

– наполегливо виявляти думки греків із актуальних внутрішніх і зовнішніх питань і цілеспрямовано їх представляти в органах влади України і Греції;

– сприяння новим партнерствам;

–  сприяння формуванню в Україні громадянського суспільства;

–  сприяння міжкультурному діалогу;

– забезпечення дотримання культурних прав: рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку і самореалізації для усіх грецьких товариств, які є суб’єктами ФГТУ, незалежно від мовних, регіональних, соціальних та інших особливостей;

– забезпечення всебічного розвитку і функціонування грецької мови в усіх грецьких товариствах України;

– сприяння проведенню аналітичної та дослідницької діяльності у сфері культури і креативних індустрій;

– сприяння розвитку освітніх ініціатив,

– впровадження інновацій, цифрових технологій у сфері життєдіяльності ФГТУ;

– сприяння створенню інноваційного конкурентоспроможного культурного продукту з метою популяризації та збереження самобутньої культури греків України;

– сприяння збереженню культурної спадщини греків України, просування цілісного і орієнтованого на майбутнє його розуміння;

– підтримка проектів, спрямованих на розвиток грецьких громад в умовах децентралізації.

    Виходячи з вищевикладеного, ФГТУ: 

 1. Підтримує конструктивний курс України на євроінтеграцію, реформування усіх сфер життя, збереження єдності, територіальної цілісності та миру в країні на основі Мінських угод, загальнолюдських цінностей XXI століття.
 1. Висловлює щиру солідарність грекам, які проживають в зоні ООС, і всім грекам України, які опинилися в центрі сучасних викликів і загроз, закликає їх до витримки і терпіння, мудрості та єдності, збереження дієздатності грецьких товариств і Федерації, подальшого національно-культурного розвитку діаспори та ідеалів еллінізму.
 1. Інформує і цілеспрямовано привертає дипломатичні органи, МЗС Греції, міжнародні грецькі і гуманітарні структури ООН, ОБСЄ, ЄС, ВООЗ, Червоного Хреста та ін. для соціально-гуманітарної підтримки греків і всього поліетнічного населення Донеччини.
 1. Виступає проти політизації громадського національного руху, в т.ч. грецького, але за активну участь у модернізації державної етнонаціональної політики і формування ефективної, протекціоністської політики Греції щодо греків зарубіжжя, які особливо відчувають загрозу виживання.

Звітно-виборний з’їзд ФГТУ постановляє: 

 1. 1. Роботу Ради ФГТУ за звітний період визнати задовільною.
 2. Відповідно до Закону України від 4.07.2015 № 1503-VII «Про внесення змін до Закону України «Про громадські об’єднання» щодо забезпечення діяльності Всеукраїнських громадських об’єднань, зберегти статус місцевих осередків ФГТУ, які діяли зі статусом юридичної особи на день набрання чинності цим Законом.

Статути цих місцевих осередків привести у відповідність до вимог Закону України «Про громадські об’єднання».

Відповідальні – голови грецьких товариств

Термін – до XII.2019 р. 

 1. В умовах сучасних викликів і загроз в основу життєдіяльності грецьких товариств покласти загальнолюдські і грецькі правові, демократичні та духовні цінності, національні інтереси, вимоги Конституції та законів України, статутів ФГТУ і місцевих осередків, самобутні права і національно-культурні потреби членів товариств і всієї діаспори.

Відповідальні – Рада ФГТУ, голови грецьких товариств 

 1. Системою цілеспрямованої, конструктивної, толерантної роботи забезпечити збереження і дієздатність грецьких товариств, єдність і комплексну діяльність ГО «ФГТУ».

5.Пріоритетними напрямками діяльності ФГТУ у 2020-2022 рр. вважати підтримку та реалізацію освітніх, культурних, соціальних, спортивних, видавничих проектів ФГТУ та грецьких товариств; сприяння проведенню аналітичної та дослідницької діяльності у сфері грецької освіти та культури; впровадження інновацій, цифрових технологій у сфері розвитку ФГТУ та її суб’єктів; підтримку розвитку грецьких молодих митців та сприяння реалізації культурних і мистецьких дебютів, в тому числі сприяння професійному зростанню творчо обдарованих дітей та молоді грецького походження; забезпечення міжсекторальної співпраці та налагодження культурного діалогу між регіонами з метою розвитку громад; сприяння креативному розвитку сільських грецьких товариств; залучення міжнародних партнерів до реалізації спільних ініціатив та спільне фінансування культурних та освітніх проектів; сприяння презентації грецької культури та мистецтв на всеукраїнському рівні, зокрема на всеукраїнських заходах і виставках; сприяння розробці електронного інформаційного ресурсу ФГТУ та впровадження сучасних інформаційних технологій у сферу діяльності грецьких товариств; сприяння розвитку освітніх та культурних ініціатив у сфері збереження та популяризації мов надазовських греків: урумської та румейської; забезпечення всебічного розвитку новогрецької мови у містах і населених пунктах із компактним проживанням греків; сприяння розвитку українсько-грецьких відносин через реалізацію програм гостинності у Греції для дітей, молоді та пенсіонерів; сприяння новим партнерствам; сприяння формуванню в Україні толерантних міжнаціональних відносин.

Відповідальні – Рада ФГТУ, голови грецьких товариств

 1. Забезпечити послідовне виконання Рекомендацій ФГТУ від 2019 р. щодо модернізації життєдіяльності грецьких товариств і Федерації в умовах сучасних викликів і загроз.

Відповідальні – Рада ФГТУ, голови грецьких товариств

 1.  Послідовно забезпечувати виконання статутної місії ФГТУ, яка полягає у консолідації греків України, координації дій суб’єктів ФГТУ, наданні консультаційних послуг (навчання і сервісу), а також здійсненні комунікаційних зв’язків.

Відповідальні – Рада ФГТУ, голови грецьких товариств

 1. Зауваження і пропозиції, що надійшли в ході з’їзду, розглянути на засіданні Ради ФГТУ і включити в плани роботи ФГТУ і товариств на 2019-2022 рр.

Відповідальні – Рада ФГТУ, голови грецьких товариств

Термін – травень 2019 р. 

По третьому питанню 

Слухали:

Доповідь  відповідального секретаря ФГТУ Шобонець О.Г. «Про внесення доповнень та змін до Статуту громадського об’єднання «ФГТУ», яка надала аналіз нової редакції статуту, розробленого на підставі Закону України «Про громадські об’єднання». Розтлумачила нові норми Закону та Статуту, особливо пов’язані з членством в об’єднанні, повноваженнями вищого та керівних органів, новаціями в обранні керівного органу, створенні відокремлених підрозділів, структурою статуту та ін.

Відзначила, що ФГТУ, бажаючи ефективно діяти в межах і дусі Законодавчого поля України, пропонує прийняти нову редакцію Статуту, а якщо життя внесе корективи, то ніщо не заважає внести зміни до Статуту.

ВИСТУПИЛИ:     Макропуло В.Г.

Зауважив, що  Статут ФГТУ не відповідає не лише вимогам нового Закону, а й значно застарів з часу його прийняття. Підтримав введення нових розділів «Юридичний статус ФГТУ» та «Міжнародна діяльність», а також внесення доповнень та змін. Запропонував затвердити нову редакцію Статуту. 

 Постановили:

 1. Затвердити нову редакцію Статуту громадської організації Федерація грецьких товариств України згідно чинного законодавства України.
 2. Визначити, що особою, яка має право представляти громадське об’єднання для здійснення реєстраційних дій та у інших правовідносинах з державою, іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об’єднання, є голова ФГТУ.       Голосували – одноголосно.

По четвертому питанню

СЛУХАЛИ:

 інформацію голови грецького товариства с. Гранітне Хайтулова Л.М., який, згідно громадської думки, висунув на посаду голови ФГТУ на черговий період Проценко О.І. 

Голова робочої Президії Макропуло В.Г. зачитав звернення Ради Старобешівського районного товариства греків. У зв’язку з неможливістю присутності на з’їзді, делегація грецьких товариств просить прийняти до відома наступні пропозиції: «З огляду на величезний досвід і внесок в національний грецький рух, авторитет на європейському й міжнародному рівні, пропонуємо обрати головою ФГТУ на черговий звітний період Проценко О.І.»

 Постановили:

 1. Вибори провести відкритим голосуванням.
 2. Головою ФГТУ обрати Проценко О.І.

                                                                                                  Голосували – одноголосно.

 По п’ятому питанню

СЛУХАЛИ:

інформацію голови ФГТУ Проценко О.І. «Про вибори Ради ФГТУ», яка  на підставі ст.4.5. нової редакції Статуту ФГТУ запропонувала:

 • обрати Раду ФГТУ в оптимальній кількості 37 осіб;
 • з них голів (за посадою) кращих грецьких товариств – 21 (60%), активних, освічених, креативних фізичних осіб – 16 (40%)
 • кандидатами в члени Ради обрати 3-х активістів

Персонально:

 

1)       обрати до складу Ради голів наступних грецьких товариств:

1.ПРОЦЕНКО О.І. – голову Федерації грецьких товариств України

 1. ЧАПНІ Н.А.            – голову Маріупольського товариства греків
 2. БАХЧЕВАНАД.М.     – голову Румелійського національно-культурного товариства

«Малий Буялик»

 1. ЗУРНАЧІДІ Н.Д.     – голову грецької Ради Запорізької області «Еллада»
 2. ХУДОБІНА О.Ю.  – голову Центру дружби і культури греків і філеллінів

«Агора»

 1. НАГАЙІ.Д.               – голову Бердянського міського товариства греків
 2. ПЛЕЧАК Н.В.   – голову Еллінського братства «Енотіта»
 3. ЄВКАРПІДІІ.Є.       – заступника голови Західно-Українського грецького

національно-культурного товариства ім. К.Корніактоса

 1. ШЕВЧЕНКО К.О.   – голову Харківського міського товариства греків «Геліос»
 2. ХОДЖАЙСУ В.Ф.  – голову Кременівського сільського товариства греків
 3. ТЕСЛЕНКО Т.А.  – голову Великоновосілківського районного товариства греків «Анаєнісі»
 4. ЧЕНГАРЯ Я.Г.      – голову Волноваського районного грецького

товариства «Іліос»

 1. ТОСХОПАРАН Н.М.- голову Мангушського районного товариства греків
 2. ФЕДОРОВУ С.В. – голову Старобешівського районного товариства греків
 3. ДОМБАЙ Г.М.     – голову Чермалицького сільського товариства греків
 4. ПАПАКІЦА Н.П. – голову Сартанського товариства греків «Елліни Приазов’я»
 5. АРАКЕЛЯН І.Т.   – голову Старо-Кримського товариства греків
 6. ПАПУ І.Г.    – голову спортивного клубу «Олімпіакос»
 7. САРІБЕКОВУЗ.В. – голову Херсонського міського товариства греків «Еллада»
 8. ХАЙТУЛОВАЛ.М. – голову Гранітненського сільського товариства «Талаха»
 9. МАКМАКА І.М.     – заступника голови Донецького товариства греків

ім. Ф. Стамбулжі

2) Обрати фізичні особи:

 1. МАКРОПУЛО В.Г.                  9. МАХСМУ      С.Г.
 2. ДОБРА     О.М.                     10. ХАЛАБУЗАРЯ А.В.
 3. ШОБОНЕЦЬ О.Г.                  11. МОРОЗ Г.П.
 4. ПОМАЗАН В.І.                      12. СТУПНИК    Є.Т.
 5. МАЙШМАЗА Ф.С.                13. ЖАРІКОВУ Ю.В.
 6. МІТЬКА В.М.                          14. ЄФРЕМЕНКА В.Г.
 7. ЧЕНТУКОВАЮ.І.                   15. ТОПАЛОВУ Н.П.
 8. ТАХТАМИШЕВА В.Б.  16. ЛУБІНЦЯ Д.В.

 

3)  Кандидатами в члени Ради ФГТУ обрати:

 1. КУРКЧІ         Олександра  Костянтиновича
 2. ТЕРСТУЯХ  Світлану     Іванівну
 3. МАКУЩЕНКО Олену        Григорівну

ПОСТАНОВИЛИ:

 1. Обрати Раду ФГТУ в кількості 37 чол., в т.ч. у складі 60% голів громадських об’єднань (за посадою) та 40% фізичних осіб – членів ФГТУ.
 2. Зміни та поповнення Ради в період між з’їздами здійснювати особами, обраними головами громадських об’єднань замість тих, кого було включено до складу Ради черговим з’їздом, а також кандидатами в члени Ради, обраними з’їздом згідно ст.4.7. нової редакції Статуту.
 3. Обрати Раду ФГТУ у складі:

 1)    голів наступних грецьких товариств:

1.ПРОЦЕНКО О.І. – голову Федерації грецьких товариств України

 1. ЧАПНІ Н.А.            – голову Маріупольського товариства греків
 2. БАХЧЕВАНАД.М.     – голову Румелійського національно-культурного товариства

«Малий Буялик»

 1. ЗУРНАЧІДІ Н.Д.     – голову грецької Ради Запорізької області «Еллада»
 2. ХУДОБІНА О.Ю.  – голову Центру дружби і культури греків і філеллінів

«Агора»

 1. НАГАЙІ.Д.               – голову Бердянського міського товариства греків
 2. ПЛЕЧАК Н.В.   – голову Еллінського братства «Енотіта»
 3. ЄВКАРПІДІІ.Є.       – заступника голови Західно-Українського грецького

національно-культурного товариства ім. К.Корніактоса

 1. ШЕВЧЕНКО К.О.   – голову Харківського міського товариства греків «Геліос»
 2. ХОДЖАЙСУ В.Ф.  – голову Кременівського сільського товариства греків
 3. ТЕСЛЕНКО Т.А.  – голову Великоновосілківського районного товариства греків «Анаєнісі»
 4. ЧЕНГАРЯ Я.Г.      – голову Волноваського районного грецького

товариства «Іліос»

 1. ТОСХОПАРАН Н.М.- голову Мангушського районного товариства греків
 2. ФЕДОРОВУ С.В. – голову Старобешівського районного товариства греків
 3. ДОМБАЙ Г.М.     – голову Чермалицького сільського товариства греків
 4. ПАПАКІЦА Н.П. – голову Сартанського товариства греків «Елліни Приазов’я»
 5. АРАКЕЛЯН І.Т.   – голову Старо-Кримського товариства греків
 6. ПАПУ І.Г.    – голову спортивного клубу «Олімпіакос»
 7. САРІБЕКОВУЗ.В. – голову Херсонського міського товариства греків «Еллада»
 8. ХАЙТУЛОВАЛ.М. – голову Гранітнінського сільського товариства греків «Талаха»
 9. МАКМАКА І.М.     – заступника голови Донецького товариства греків

ім. Ф. Стамбулжі

2)  фізичні особи:

 1. МАКРОПУЛО В.Г.                  9. МАХСМУ      С.Г.
 2. ДОБРА     О.М.                     10. ХАЛАБУЗАРЯ А.В.
 3. ШОБОНЕЦЬ О.Г.                  11. МОРОЗ Г.П.
 4. ПОМАЗАН В.І.                      12. СТУПНИК    Є.Т.
 5. МАЙШМАЗА Ф.С.                13. ЖАРІКОВУ Ю.В.
 6. МІТЬКА В.М.                          14. ЄФРЕМЕНКА В.Г.
 7. ЧЕНТУКОВА Ю.І.                   15. ТОПАЛОВУ Н.П.
 8. ТАХТАМИШЕВА В.Б. 16. ЛУБІНЦЯ В.Д.

3)  Кандидатами в члени Ради ФГТУ обрати:

 1. КУРКЧІ          Олександра  Костянтиновича
 2. ТЕРСТУЯХ   Світлану     Іванівну
 3. МАКУЩЕНКО  Олену        Григорівну

Голосували – одноголосно.

 По шостому питанню

СЛУХАЛИ:

інформацію голови ФГТУ Проценко О.І., «Про вибори голови та членів ревізійної комісії», яка запропонувала головою ревізійної комісії обрати Нічепоренко Тетяну Володимирівну, а членами –  Гончарову М.І., Шубенко В.С., Качалову Л.Г.

Постановили:

Головою ревізійної комісії обрати Нічепоренко Тетяну Володимирівну,

членами комісії –  Гончарову Марію Іванівну,
Шубенко Валентину Савівну,
Качалову Ларису Георгіївну.

Голосували – одноголосно.

По сьомому питанню

СЛУХАЛИ:

інформацію голови ФГТУ Проценко О.І., «Про затвердження головного редактора газети «Елліни України», яка запропонувала керівником прес-служби ФГТУ та головним редактором газети «Елліни України» затвердити Помазан Вікторію Іванівну.

Постановили:

керівником прес-служби ФГТУ та головним редактором газети «Елліни України» затвердити Помазан Вікторію Іванівну

Голосували – одноголосно.

По восьмому питанню

СЛУХАЛИ:

члена редакційної комісії VIIІ з’їзду Федерації грецьких товариств України  Помазан В.І., яка зачитала запропонований текст Звернення делегатів VIIІ з’їзду до греків України.

Постановили:

затвердити Звернення делегатів VIIІ звітно-виборного з’їзду Федерації грецьких товариств України до греків України.