Разом ми зможемо все

 Наше селище Мирне Волноваського району (приєднаного Тельманівського) знаходиться на лінії розмежування, 11 км від села Гранітне. Із початком бойових дій у селищі була призупинена діяльність основного підприємства ВАТ «Соціальне Відродження Донбасу», як наслідок – люди опинилися у скрутному становищі. Працівники бюджетних організацій із вересня 2014 по травень 2015 року не отримували заробітної платні.

На допомогу мешканцям селища прийшла Федерація грецьких товариств України на чолі з Олександрою Проценко-Пічаджи, яка звернулася до різних благодійних організацій, офіси яких знаходяться у Маріуполі. Федерація допомогла потенційним донорам прийняти рішення щодо залучення коштів на вирішення соціально-економічних проблем у нашому селищі.

Щороку Радою Федерації розглядається комплекс заходів щодо надання соціальних послуг та матеріальної допомоги мешканцям грецьких сіл у зоні ООС. Проводиться рейтинг, який має прозору, ґрунтовну оцінку, даються рекомендації для донорів, подаються звіти по благодійних організаціях. Влітку 2017 року Федерацією була організована зустріч голів селищних рад та голів грецьких товариств, що знаходяться на лінії розмежування, з представниками різних благодійних фондів під керівництвом Діну Ліпкану з метою залучення коштів для реалізації соціальних та економічних програм. Це велика допомога для тих, хто хоче робити добрі справи у співпраці з благодійними організаціями.

Незважаючи на важкі часи для нашої країни,  Мирненська загальноосвітня школі І-ІІІ ступенів не припиняла своєї діяльності на виконання закону «Про освіту», а навіть ввела другу іноземну мову – новогрецьку з 2017 року. За допомогою ФГТУ оформлено клас новогрецької мови, придбано ноутбук, обладнана вчительська.

Культура Греції вивчається на уроках історії та просвітницьких заходах нашого товариства. У 2018 році вчителька новогрецької мови  Юлія Туяхова-Хромяк проходила курси підвищення кваліфікації на базі Маріупольського державного університету, а в цьому році запрошена на навчальні курси Кіпрського педагогічного інституту для вчителів діаспори, що викладають новогрецьку мову.

Вперше у 2019 році  учні нашої школи взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді з новогрецької мови, яка відбулася у смт Старий Крим. Завдяки співпраці  Федерації  із Департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації, ми як школа, в якій вивчаються мови національних  меншин, отримали сучасний кабінет, що повністю відповідає вимогам нової української школи з інтерактивною дошкою, лінгафонним обладнанням, нетбуками і багатою методичною літературою. За клопотаннями Федерації були зараховані до Маріупольського державного університету двоє випускників нашої школи. У школі налагоджені контакти з профорієнтаційної роботи із МДУ: нас відвідували завідувачка кафедри грецької філології та перекладу МДУ Юлія Жарікова та викладач новогрецької мови з Греції  Аргіріс Нікас.

У нашому селищі, саме завдяки ФГТУ, стали традиційними заходи до Дня ОХІ, Дня Незалежності Греції, Дня пам’яті жертв репресій, фестивалів грецької пісні ім. Тамари Каци. Учні брали участь у конкурсі фотографій «Вай, курцицм», де посіли перше місце, та у конкурсі малюнків до грецьких казок. Для мешканців селища у 2016 році Федерацією був організований концерт кращих грецьких колективів, приурочений до Дня Незалежності Греції.

Протягом 9 місяців 2016 року 8 учнів  школи з соціально незахищених сімей отримували стипендію 1000 гривень від фонду П.Бумбураса. У 2016-2018 роках діти отримували солодкі  подарунки на свята від  даного фонду. У 2015 році учні старшої школи отримали куртки та одяг, члени Мирненського товариства греків у березні 2017 року отримували від ФГТУ гуманітарну допомогу у вигляді курток, взуття, светрів, шкарпеток, термобілизни, футболок, а в лютому 2018 року 46 учнів молодшої школи отримали куртки, надані нам відділом соціальної роботи виконкому ФГТУ.

Величезну роль відіграють програми «Гостинності», які щороку організовує Федерація грецьких товариств України у співпраці із БО «Фонд Бумбураса». Починаючи із 2015 року наші діти оздоровлювались в Урзуфі, ДОЦ «Буревісник» та «Салют», в Одесі й Греції.

Саме завдяки роботі ФГТУ, у 2018 році 1 дитина із нашого селища пройшла повний медичний огляд у міській лікарні Дніпра.

Після обстрілу селища у 2017 р. був зруйнований будинок Атаманової Єлизавети Савелівни. Першим, хто прийшов на допомогу, були представники ФГТУ на  чолі з О.І.Проценко, яка зробила все можливе для відбудування будинка пенсіонерки.

Грецька молодь нашого товариства бере активну участь у проведенні різноманітних культурно-масових заходів. У 2017 році стали учасниками триденного І Всеукраїнського форуму « На хвилях еллінізму», що  проходив у с.Урзуф.

Це стислий перелік тих великих справ, які ФГТУ робить для наших греків, об’єднуючи їх та даючи зрозуміти, що усі труднощі можна подолати, коли ми – єдині, бо разом ми зможемо все!

Підтримка ФГТУ — свідчення небайдужого ставлення до людей, що проживають на лінії розмежування і розуміння складних умов, що склалися на нашій території. Роботу членів Федерації оцінюємо на «відмінно».

Олена МАКУЩЕНКО,

голова Мирненського

товариства греків.