Архімандрита Епіфанія (Дімітріу) рукопокладено у сан єпископа Ольвійського для грецьких православних парафій в Україні

Сьогодні велика родина Православної Церкви України поповнилась новим співбратом: архімандрита Епіфанія (Дімітріу) було рукопокладено у сан єпископа Ольвійського для грецьких православних парафій в Україні. Він народився та зростав у Греції, отримав у Афінах богословську освіту, у Римі – університетську. Вирішивши служити Господу, він склав обітницю перед Спасителем і братією на Святій горі Афон, і вже 35 років служить у священному сані. Про це повідомляється на офіційній сторінці  Православної Церкви України у Фейсбуці https://www.facebook.com/Orthodox.in.Ukraine/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCMxCzDhN5b6TGmjYCKNFtCaIq599n8gPmwdy-r7Hp_pKKdQkSkpZ61QaPEGxJ5Pkd_W_4HZwTZ6-1S

Архієрейську хіротонію у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі звершив Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. У своєму настановчому слові Митрополит Епіфаній закликав нового єпископа нести слово правди і свідчити про істину для грекомовної пастви, а також проповіддю і ділами утверджувати Українську Православну Церкву.

«Кожному з нас, архієреїв, належить пам’ятати, що як сила Божественної благодаті, яка сходить під час рукоположення на поставлюваного в єпископи не є власною силою людини, так і честь та слава єпископства найперше походить від слави Божої. А ми – лише немічні носії цієї благодаті, які щодня потребуємо, щоби наш найвищий Архієрей та Глава Церкви Господь Ісус Христос зцілював нашу неміч та відновлював виснажене. Ми – не власники виноградника Христового, не князі, які панують над підвладними, а служителі Божі, про яких сказано Спасителем: «Хто хоче бути перший між вами, нехай буде всім рабом» (Мк. 10: 44). Тож хоча тобі і подано благодать великого служіння, і ти отримав зовнішні відзнаки честі та пошани, з ним сполученого, але ніколи не забувай, що ти – служитель. Якщо дотримаєшся цього та навіть тоді, коли досягнеш великих плодів праці, будеш у серці своєму говорити євангельські слова «я раб нікчемний, бо зробив тільки те, що повинний був зробити» (пор. Лк. 17: 10) – тоді справді буде тобі благо і ти отримаєш велику нагороду, яку Бог приготовив тим, хто любить Його», – такі настановчі слова отримав новий єпископ Ольвійський від Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Епіфанія.