Греки Бердянська на History fest

Другий рік поспіль в Бердянську проводиться унікальний захід – History fest. О 16:00 25-го травня в парку ім. Шмідта стартував Другий обласний історичний фестиваль.

Історія — це не тільки томи літописів і дослідження науковців. Традиції і обряди, наочні приклади і унікальні локації для фото допоможуть краще пізнати своє минуле і спробувати поглянути на історію під новим кутом зору. Все це організували викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету. Організатори заходу — гуманітарно-економічний факультет вишу.

На відкритті фестивалю учасників вітали ректор БДПУ Ігор Богданов та декан гуманітарно-економічного факультету Тамара Макаренко.

Локації та розваги підготували й студенти інших факультетів. Зокрема, в зоні факультету фізичного виховання можна було визначити рівень свого фізичного розвитку; факультет філології та соціальних комунікацій пропонував гостям етно-тату хною, майстер клас з болгарських танців, конкурси з англійської мови та журналістики; факультет дошкільної , спеціальної та соціальної освіти підготував психологічні та логопедичні ігри з дітьми, “салон-краси” для дівчат та можливість сфотографуватись з Мері Поппінс; виставку робототехніки представив факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти; творчі роботи студентів представив факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Родзинками фестивалю стали майстер класи з гончарства від заслуженого народного майстра О,О. Вільчинського, виготовлення сувенірів в ювелірній майстерні Москаленка, весільні обряди, плетіння сіном, кераміка-розпис від Академії ремесел. Попіклувались організатори і про дозвілля юних відвідувачів фестивалю — для малечі організовано майстер клас “Лялька-мотанка” та квест “У пошуках динозавра”.

Науковці підготували оригінальні лекції. Доктор історичних наук, професор Ігор Лиман — доповідь “Таємничі сторінки Бердянська”, кандидат історичних наук, доцент Олена Авдеєва – “Як розпізнати відьму”, кандидат історичних наук, доцент Світлана Баханова — проведення екскурсії парком, кандидат історичних наук, доцент Валентина Папанова – “Таємниці степових пірамід”.

Мультикультурний Бердянськ представило Бердянське міське грецьке товариство та гості з селища Нікольське ансамбль Охтрас на чолі з Богданом Самко. Майстер клас з грецьких танців та запальні грецькі мелодії нікого не залишили байдужими. Навіть злива не зіпсувала гарний настрій та злякала гостей та учасників заходу.

За словами організаторів захід стає доброю традицією та має ціллю не тільки розважити мешканців міста, але й привернути увагу до вивчення традицій та історії рідного краю.

Ірина НАГАЙ.