Прем’єр Греції Ціпрас зажадав проведення дострокових парламентських виборів

Результати виборів до Європарламенту показали, що Syriza відстає від опозиційної партії “Нова демократія” приблизно на 9%

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас оголосив про проведення позачергових загальнонаціональних виборів після того, як його партія Syriza зазнала поразки на виборах до Європарламенту, конкуруючи з опозиційними консерваторами. Про це повідомляє Reuters.

“Я буду вимагати негайного оголошення національних виборів від президента республіки”, – заявив Ціпрас.

Результати голосування до Європарламенту показали, що Syriza відстає від опозиційної партії “Нова демократія” приблизно на 9%.

Зокрема, за даними AFP, партія Ціпраса набирає 25% голосів, тоді як “Нова демократія” – 33,5%.

За таких результатів народного волевиявлення Ціпрас вирішив не чекати на завершення строку каденції чинного парламенту, який має скласти повноваження в жовтні.

Джерело в партії Syriza повідомило Reuters, що найближчі вибори до парламенту можуть відбутися 30 червня.

Syriza завоювала собі провідну роль на політичній сцені Іспанії завдяки тому, що виступала проти заходів жорсткої економії шість років тому.

Проте пізніше уряд Ціпраса зіткнувся з негативною реакцією громадян країни, коли повинен був піти на ухвалення політики скорочення державних витрат у 2015 році.

Тоді 16 країн Євросоюзу і МВФ домовилися про виділення Греції фінансової допомоги в розмірі 110 млрд євро (80 млрд від ЄС і ще 30 млрд від МВФ). Проте умовами надання цих коштів були скорочення пенсій, зниження соціальних виплат та приватизація держвласності.

Нагадаємо, через світову фінансову кризу 2008 року Греція опинилася на межі дефолту, що обвалило курс євро до рекордно низьких показників.