Грецька площа у Маріуполі «підніметься» на дах виконкому

Сам по собі проект цікавий і сучасний. Доступним для жителів Маріуполя стане навіть дах. «Частина Грецької площі «переміститься» на дах. Там можна буде посидіти на галявині, зайти в кафе і випити чашечку кави, подивитися на центр міста з висоти», – розповів міський голова В.Бойченко.

Серед родзинок проекту – відкриття музею однієї ікони – Георгія Побідоносця. Оригінал ікони, особливо шанований християнами, у 1780 році прибув до нашого міста разом із переселенцями з Криму в обозі митрополита Ігнатія. А зараз він є справжнім скарбом київського Національного художнього музею. У Маріуполі буде поміщена точна копія ікони. Сам музей повинен стати інтерактивним, сучасним майданчиком, куди хотілося б приходити маріупольцям, щоб більше дізнатися про історію рідного міста, а така потреба, як показують соціологічні опитування, у городян є.

Нагадаємо, що у Маріуполі 29 вересня 2018 року урочисто відкрили Грецьку площу. Подарунок жителям міста зробила родина грецького мецената Пантелеймона Бумбураса.

Реконструкція та благоустрій Грецької площі почалися у вересні 2017 року. Будівельні роботи обійшлися меценату більш ніж у 12 мільйонів гривень.