ФГТУ – наша підтримка і опора

У важкий для прифронтової Старогнатівки час Федерація грецьких товариств України на чолі з Олександрою Проценко-Пічаджи стала для нас великою підтримкою і опорою. З першого дня випробувань ми відчували участь і допомогу Федерації. Безліч благодійних акцій пройшло з її ініціативи та безпосередньої участі, а наш лідер – Олександра Іванівна – тримала на контролі все, чим в ці важкі дні, місяці жили наші грецькі села. Всі сподівалися: приїде Олександра Іванівна – і всі наші проблеми будуть вирішені, наші голоси будуть почуті.

Посланці з подарунками приїжджали як з нагоди свят, так і в звичайні дні. День Святого Миколая, Новий рік, Різдво, Великдень – в ці святкові дати вихованців школи та дошкільного навчального закладу нашого села обдаровували подарунками (канцелярське приладдя, книги, ігри, іграшки) і солодощами. Велику допомогу в матеріальному плані зробила ФГТУ нашому товариству на його розвиток. П’ять тисяч гривень ми використовували на обладнання та оформлення офісу товариства і музейної кімнати. Переселенцям і місцевим жителям, будинки яких постраждали від обстрілів, інвалідам І-ІІ груп, лежачим, малозабезпеченим була доставлена ​​гуманітарна допомога у вигляді будматеріалів, одягу, взуття, предметів першої необхідності, засобів гігієни. А як важливо для жителів села було отримання вугілля, яке також був завезене з ініціативи та сприяння ФГТУ. Щорічно завдяки злагодженій і цілеспрямованій роботі колективу Федерації наші школярі можуть оздоровитися в Греції або в інших українських здравницях.

Співпраця ФГТУ з Благодійним фондом П.Бумбураса сприяла організації у важкий період безкоштовного харчування в дитячих установах; виплат матеріальної допомоги дітям з малозабезпечених сімей, безкоштовних поїздок членів товариства і дітей в місто Одесу, оздоровлення школярів у Греції і на території України. Дві випускниці нашої школи, з ініціативи ФГТУ і при фінансовій підтримці фонду П.Бумбураса, безкоштовно навчаються у вишах Маріуполя.

Мобільні бригади лікарів грецького медичного центру «Гіппократи» надають постійну медичну допомогу жителям села, безкоштовно видають ліки, проводять спектр лабораторних досліджень.

Але найбільшу увагу ФГТУ приділяє національному вихованню та освіті підростаючого покоління. У нашому селі з 1997 року організовано вивчення новогрецької мови в школі. Кабінети обладнані сучасними меблями, аудіо та відеотехнікою. Школа отримала оргтехніку. Учитель новогрецької мови і учні забезпечуються безкоштовними підручниками, зошитами, методичної та додатковою літературою з предмета.

У всі часи ФГТУ була і є консолідуючим центром для греків України. Ініціативний і творчий колектив ФГТУ для нас є прикладом в роботі наших товариств. Рівень проведених ними заходів завжди високий, і ми прагнемо організувати роботу на місцях на такому ж рівні.

  Зінаїда Тумма,
                                                                      товариство греків с.Старогнатівка.