Проблеми та перспективи розвитку Нікольського товариства греків

5 червня 2019 року у Нікольській районній музичній школі відбувся захід, присвячений відомому грецькому композитору Мікісу Теодоракісу, на який були запрошені члени виконкому Федерації грецьких товариств України. У програмі були пісні Теодоракіса у виконанні учнів та вчителів музичної школи. Після тематичної програми було проведено засідання Ради Нікольського районного товариства греків ім.Г.Костоправа, в якому взяли участь і голови первинних грецьких організацій.

Не з’явилися на засідання голови Касянівського товариства греків, Новоянісольского сільського товариства і Труженського сільського товариства греків. Були заслухані звіти Ходжайси В.Ф. (Кременівське товариство греків ім. Ф.Хартахая), Татара В.Д. (Нікольське селищне товариство греків), Темір В.М. (Малоянисольське сільське товариство греків), Волоніц А.Г. (Новокраснівське сільське товариство греків). Голова районного товариства Шамлі С.С. підвів підсумки роботи, вказав на недоліки в роботі та визначив плани на майбутнє. На завершення виступила голова Федерації Проценко О.І.

Заслухавши та обговоривши звіти голів сільських товариств і звіт голови районного товариства греків ім. Г.Костоправа Шамлі С.С., виконком Федерації грецьких товариств України ухвалив:
1. Відзначити позитивний досвід роботи Нікольського районного товариства греків ім. Г.Костоправа в питаннях вивчення новогрецької мови і румейського діалекту, а також збереження, розвитку, широкої популяризації грецької культури, звичаїв і обрядів греків Приазов’я.
2. Оголосити подяку головам товариств і активістам грецького руху Нікольського району за активну участь у культурно-масових та освітніх заходах, конкурсах, що проводяться Федерацією грецьких товариств України: Шамлі С.С., Галікбаровій М.П.,  Папуш Л.Г.,  Косачевій Л.К,  Темір В.М,  Шаблінській Г.М,   Апостоловій П.М.,  Ходжайсі В.Ф.,  Чекмаку О.М.

3. Відзначити результативну роботу Нікольського музею на чолі з Апостоловою П.М. по збереженню і збору матеріалів про знаменитих греків Нікольського району та популяризацію інформації на сторінках газети «Елліни України» і «Зоря Приазов’я» в рубриці «Каліспера».

4. Рекомендувати провести реєстраційні дії по перереєстрації Зорянської сільської громади греків «Афіни» (голова Чекмак А.Н.) і Малоянисольського сільського товариства греків (голова Темір В.М.) в Міністерстві юстиції України, згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України № 440 від 13.07.2016 р, а також Закону України «Про громадські об’єднання» протягом 2-х місяців.

5. З метою інформування громадськості про діяльність товариства, популяризації грецьких традицій і звичаїв рекомендувати створити сторінку Нікольського районного товариства греків в соціальній мережі Фейсбук.

6. Констатувати зниження активності діяльності наступних грецьких товариств:
– Касяновське сільське товариство греків
(В.о. голови Хаймах Олена Федорівна),
– Кирилівське сільське товариство греків
(Голова Аліпа Віра Іванівна),
– Новокраснівське сільське товариство греків
(Голова ВОЛОНІЦ Олександра Георгіївна),
– Новоянісольске сільське товариство греків
(Голова КАЧЕКАН Анна Іванівна),
– Труженське сільське товариство греків
(Голова КЕМІЧАДЖІ Юрій Єфремович).

7. З огляду на тенденцію до зменшення кількісного складу районного товариства греків, запропонувати Нікольському районному товариству ім. Г.Костоправа розробити Програму по об’єднанню і згуртуванню греків, а також залученню нових членів товариства.

Олена ШОБОНЕЦЬ.