Світла пам’ять

З глибоким сумом повідомляємо, що пішла з життя Войтенко Ганна Василівна, голова Харцизського товариства греків. Відійшла у Вічність мудра і досвідчена людина, високопрофесійний фахівець. Ганна Василівна користувалася заслуженим авторитетом та повагою серед колег по роботі.

Рада ФГТУ висловлює щирі співчуття рідним, близьким, друзям, усім, хто знав, любив та поважав Ганну Василівну.

Світла пам’ять.

Ганна Василівна народилася 13 квітня 1959 року в у м. Зугрес Донецької області. Батько – Калмиков Василь Дмитрович, 1925 р.н., уродженець села Бугас Волноваського району. На долю їх сім’ї випало багато випробувань.

Під час колективізації 1928 роки сім’я діда була розкуркулена і у 1930 році виїхала з Бугаса в Зугрес, де працювала на місцевих підприємствах. У 1937 році його батько і дід, а також шість братів з боку матері (на прізвище Чанглі) були репресовані. У 1942 році молодий 17-річний хлопець був викрадений в Німеччину, де працював спочатку у бауера, потім на шахті, а потім потрапив в концентраційний табір в Бухенвальді. У 1946 році батько повернувся додому і протягом 52 років працював на Зуєвскому енерго-механічному заводі помічником машиніста тепловоза. Разом з дружиною вони виростили трьох дітей.

Анна Василівна після закінчення школи і Донецького політехнічного інституту 23 роки пропрацювала в обчислювальному центрі виробничого об’єднання «Жовтеньвугілля» інженером-програмістом. З 2005 року працювала вчителем інформатики в Харцизькому металургійному технікумі і школах міста Харцизька.

У 1997 році, коли Анна Василівна дізналася про те, що в містах і селах Донеччини створюються грецькі товариства, вона за допомогою однодумців зайнялася створенням товариства греків у Харцизьку. На оголошення в газеті відгукнулися багато греків з міст Харцизьк, Зугрес та Іловайськ. У березні 1998 року відбулися установчі збори, було створено товариство, і вже більше 15 років Ганна Василівна була його беззмінним головою.

За час свого існування товариство брало активну участь у всіх просвітницьких і культурно-масових заходах, що проводилися ФГТУ. У товаристві регулярно відзначалися національні свята Греції: День Незалежності і День «Охі», проводилися численні зустрічі з іншими товариствами, лекції історії та культури грецького народу. Всі заходи супроводжувалися концертами, демонстрацією традиційних страв національної кухні греків Приазов’я. Статті про ці заходи виходили в міських газетах.

Ганна Василівна з перших днів роботи товариства почала вивчати грецьку мову самостійно, потім на семінарах у Маріупольському державному університеті,  у Педагогічному інституті Кіпру, в Афінському університеті. Паралельно з навчанням організувала спочатку факультатив з вивчення новогрецької мови в одній зі шкіл міста, і з 2004 року всі бажаючі дорослі і діти змогли вивчати мову в недільній грецькій школі. Діти брали участь у Всеукраїнській олімпіаді з новогрецької мови, історії та культурі греків.

Завдяки активній роботі голови товариства за програмою гостинності багато його членів: діти, пенсіонери, молодь – змогли відвідати свою історичну Батьківщину – Грецію, відпочити, оздоровитися, ознайомитися з визначними пам’ятками. Такі поїздки давали поштовх до подальшого розвитку товариства.

Ганна Василівна завжди відповідально виконувала свій громадський обов’язок, відрізнялася професіоналізмом, терпінням, чуйністю, за що користувалася у греків авторитетом.