Ялта відсвяткувала “Ай Юванс” (ФОТО)

Ці вихідні в Азовській Ялті запам’ятаються місцевим жителям та гостям селища надовго, бо такого свята, яке відбулось 6 липня на Грецькій площі, за словами місцевих жителів, вже давно Ялта не бачила! 

***
В кінці XIX століття в Ялті була відбудована церква, яка була освячена в день Івана Купала, румейською «Ай-Ян». Цей день в Ялті прихожанами відзначався як престольне свято.
З часом… традиція ця була забута… і престольне свято відзначалось тільки восени. Цього року вперше за 100 років Азовська Яліта повернулась до своїх коренів. В організації заходу під назвою “Ай Юванс” Ялтинській селищній ради взявся допомогти народний депутат України Дмитро Лубінець та його невтомна команда помічників, серед яких і місцеві жителі, і гості зі всього Мангушсьского району.

Від самого початку почесна делегація рушила до храму Іоанна Златоуста, де відбулась вечірня літургія. Далі всіх чекав дуже незвичний футбольний матч, адже серед ігроків – зірка українського футболу Владислав Ващук. Юні футболісти селища Ялта мали нагоду взяти майстер-клас у зірки прямо на футбольному полі, і справедливості заради, можемо відмітити, що команду футболістів серед яких був і Дмитро Лубінець малі ігроки добряче заганяли по міні полю!
Також неподалік, на борцівському колі , змагались з боротьби Куреш хлопчаки з Ялти та Урзуфа.

А на головній сцені Ялти якраз починався драйвовий та запальний концерт. Шоу двійників – Алла Борисівна, Софія Ротару та Вєрка Сердючка – змусили танцювати найсуровіших греків-чоловіків. Колективи з Ялти та Урзуфу не поступались зіркам ток-шоу “Країна має талант”. Зі сцени всіх зі святом привітав Дмитро Лубінець, Влад Ващук підписав м”ячі та кинув їх просто у натовп, але найкращим завершенням свята став феєрверк, який осяяв вже зовсім темне зоряне небо! Чарівну папороть ми звичайно не знайшли, але казкових та захопливих дійств на Івана Купала вистачило всім ) #командаЛубінця рада, що долучилась до організації престольного свята, яке відтепер стане традиційним в Ялті.