Положення про проведення Всеукраїнського фестивалю грецької культури “Мега Йорти” ім. Д. Патричі

 РОЗДІЛ 1. Загальні положення

Організатори фестивалю: Федерація грецьких товариств України, Міністерство культури України, Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації та Волноваська райдержадміністрація.

Всеукраїнський  фестиваль  грецької культури “Мега Йорти” ім. Д.Патричі традиційно проводиться рішенням Федерації грецьких товариств України (ФГТУ) один раз на два роки в різних селищах компактного проживання греків.

«Мега Йорти» – традиційне свято греків. Його засновниками з 1988 року були Донецький обласний науково-методичний центр, яким керував Донат Костянтинович Патрича – виходець із села Малоянісоль, заслужений діяч культури, поет, перекладач, композитор, патріарх грецького національного руху в пам’ять про якого з 2005 р. фестивалю присвячено його ім’я.

У фестивалі беруть участь кращі грецькі художні колективи, активісти грецьких товариств, майстри народної творчості та спортсмени. Під час великого свята (Мега йорти) грецькі творчі діячі, колективи, спортсмени демонструють свої самобутні досягнення  тисячам глядачів.

Фестиваль грецької культури сприяє національно-культурному відродженню грецького етносу, популяризації народної творчості, грецького вокального та хореографічного мистецтва, традицій та звичаїв. Він єднає греків, зміцнює міжнаціональну дружбу і злагоду в регіоні.

РОЗДІЛ 2. Місце і час проведення, засновники фестивалю

Фестиваль «Мега Йорти» проводиться у місті Волноваха 14 вересня 2019 року.

Засновники фестивалю:

  • Федерація грецьких товариств України
  • Волноваська районна адміністрація і районна рада
  • Волноваське районне товариство греків

РОЗДІЛ 3. Мета та завдання заходу

Відродження та розвиток грецьких духовних цінностей, популяризація самобутньої грецької культури, традицій, звичаїв і на цій основі консолідація грецького етносу, збереження діаспори, зміцнення толерантних взаємин у національному суспільстві, дружби та співробітництва з Грецією.

Завданням заходу є популяризація народних традицій греків України, об’єднання всіх грецьких товариств з різними діалектами шляхом культурного спілкування, створення плідного середовища для активного творчого спілкування та взаєморозвитку культур представників різних національностей.

 РОЗДІЛ 4. Організаційна структура і порядок проведення фестивалю.

Фестиваль складається з чотирьох частин:

3.1. Організація виставок народної творчості, експозицій раритетів грецького народу, кулінарних виробів, художнього та прикладного мистецтва жителів грецьких сіл,

3.2. Костюмована тематична хода пов’язана з історією грецького народу і сучасністю, дружбою з українськими та іншими народами України.

3.3. Урочисте відкриття фестивалю з привітанням офіційних осіб та гостей.

3.4. Гала-концерт кращих творчих колективів, солістів (за окремим сценарієм).

3.5. Спортивні змагання:

– перетягування канату,

– грецька народна боротьба куреш.

3.6. Організація та проведення конкурсу краси серед гречанок «Перлина Приазов’я»

3.7. В організаційну структуру фестивалю входять два оргкомітети: районний та Федерації грецьких товариств України. Кожен працює за своїм планом. У серпні за єдиним.

3.8. Оргкомітет розглядає і затверджує кошторис фестивалю, здійснює підготовку та його проведення.

3.9. Оргкомітет організовує відбірковий тур дівчат-гречанок з сіл Приазов’я, приймає заявки, надсилає фінальні запрошення як учасникам, так і гостям.

3.10. Оргкомітет готує медалі, дипломи, грамоти та проводить нагородження лауреатів за номінаціями.

3.11. Оргкомітет здійснює передачу символу фестивалю «Мега Йорти» наступному претенденту.

РОЗДІЛ 5. Організація, структура заходу та порядок подання документів

Всі учасники фестивалю: художні колективи, солісти-вокалісти, майстри художньої творчості, спортсмени, подають заявку на участь за 30 днів до фестивалю.

РОЗДІЛ 6. Учасники заходу

У фестивалі «Мега Йорти» беруть участь творчі колективи грецьких   товариств із України, гості – представники нацменшин.

До складу делегації можуть входити як колективи (ансамблі), так і окремі виконавці, які представляють різні напрямки художньої творчості: хореографію, вокал, образотворче та народно-прикладе мистецтво.

РОЗДІЛ 7. Нагородження переможців заходу

Учасники гала-концерту, художньої виставки, переможці спортивних змагань, конкурсу краси «Перлина Приазов’я» нагороджуються пам’ятними медалями, сувенірами, грамотами та дипломами фестивалю.

РОЗДІЛ 8. Інформаційне забезпечення заходу

Проходження та підсумки фестивалю широко освітлюватимуться  в засобах масової інформації:

– «Эллины Украины», газета Волноваської районної ради;

– телерадіокомпаніями «ТРК Україна», канал «МТБ»;

– Інтернет-порталами тощо.