Положення про конкурс краси і таланту «Перлина Приазов’я – 2019»

  1. Загальні положення

Це Положення визначає порядок організації та проведення у вересні 2019 року  у рамках Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти»  Конкурсу краси і таланту «Перлина Приазов’я» (Далі – Конкурс) серед молодих гречанок.

Тема Конкурсу: Культура і традиції  греків України .

 

2. Цілі Конкурсу

Підвищення рівня культурного та гуманітарного виховання молоді, розвиток творчого потенціалу.- Популяризація грецької культури і традицій серед молоді.- Гармонійне поєднування  зовнішньої краси і  морально-духовної  якості.- Розширення і зміцнення дружніх і творчих зв’язків між представниками грецької молоді України.

 

 3 Оргкомітет Конкурсу

Формується з числа працівників культури Волноваського району, представників Федерації грецьких товариств України, Волноваського районного товариства греків.Оргкомітет Конкурсу виконує наступні функції:- здійснює загальне керівництво організацією та проведенням Конкурсу;- здійснює контроль за дотриманням цього Положення, порядку та строків проведення Конкурсу;- формує склад журі Конкурсу з фахівців, що мають безпосереднє відношення до сфери освіти, науки, культури, творчості, засобів масової інформації;- залучає інформаційні та організаційні ресурси для проведення Конкурсу;- розміщує  інформацію про проведення Конкурсу у засобах масової інформації;- здійснює збір та обробку заявок на участь в Конкурсі;- здійснює інформаційний супровід учасниць Конкурсу;4. Учасниці Конкурсу У Конкурсі беруть участь дівчата і жінки у віці 17 – 25 років, які мають відповідні зовнішні дані, здатні виконати конкурсні завдання (завдання додаються).Склад учасниць від одного міста або району – 1-2 чол.Кандидатури учасниць визначаються за заявками грецьких товариств міст і районів. Учасниці фінального етапу будуть запрошені на 2 репетиції відповідно до встановленого часом (1 -10 вересня 2019 г.) і місцем (повідомляється учасниці по телефону або на електронну пошту Оргкомітетом Конкурсу заздалегідь).Оргкомітет Конкурсу залишає за собою право вносити корективи до календарного плану проведення репетицій, завчасно повідомляючи учасницям про всі зміни.

 

5. Порядок проведення Конкурсу.

Конкурс пройде у3 етапи:- Збір і обробка заявок – з 7 по 25 серпня 2019 року.- Для участі у Конкурсі необхідно надіслати заявку учасниці на електронну пошту відділу культури і туризму Волноваської райдержадміністрації Донецької обл.<kultura_vol.rda2016@ukr.net>, (Форма заявки додається.)-Заявки для участі в Конкурсі, що надійшли після закінчення строку, встановленого цим Положенням, або не відповідають формою, що додається, не розглядаються.-Контактніи: Конарєва Яна Володимирівна – начальник відділу культури і туризму Волноваської РДА, тел. (0953969321); Піскун Ірина Юріївна – директор Волноваського РЦКД, тел. (0668098881) -Надаючи відомості про себе, учасниця Конкурсу погоджується з тим, що надіслані матеріали та особисті дані (крім e-mail і номера мобільного телефону) можуть бути використані організаторами в пов’язаних з конкурсом рекламних матеріалах і в ЗМІ.-21 серпня оргкомітет розглядає заявки і запрошує учасниць на конкурс «Перлина Приазов’я», який відбудеться 14 вересня 2019 року, в рамках Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорт» у місті Волноваха, Волноваського району, Донецької обл.-У ході конкурсу Журі оцінює виступ, учасниць у кожному завданні ,закритим голосуванням шляхом заповнення протоколів. Підрахунок голосів здійснюється шляхом підрахунку середнього балу за всіма конкурсами  для кожної учасниці. У разі рівних балів учасниць Голова Журі має право зробити вибір на користь однієї учасниці.6. Переможці та Нагородження Конкурсу.   Конкурс проводиться за номінаціями. Міста і райони можуть заснувати власну номінацію для своєї учасниці і вручити підготовлений приз на церемонії нагородження. Учасниці можуть використовувати будь-які форми спонсорської підтримки. Спонсори конкурсу мають право заснувати власні номінації і взяти участь в церемонії нагородження. Оргкомітет має право вводити додаткові номінації конкурсу.Всі витрати на участь в Конкурсі (в т.ч., транспортні витрати) несе сторона, що направила учасницю на Конкурс.Призовий фонд формується за рахунок коштів спонсорів.Переможниця Конкурсу отримує Корону переможниці, а також стрічку з титулом, диплом, цінний приз, квіти.Всі володарі титулів отримують відповідні стрічки, дипломи, призи та подарунки від спонсорів, квіти.

 

Додаток 1

        Конкурсні завдання

   конкурсу краси і таланту «Перлина Приазов’я»

1. Конкурс: Відео-презентація «Моя грецька сім’я» – (барвисте подання і розповідь про себе, як представниці свого народу, родовід, розповідь про свою місцевість, з використанням різних жанрів мистецтва, показ краси культури грецького народу).        Критерії оцінки:-творчій підхід, фантазія і оригінальність конкурсанток,-художнє оформлення номера (костюми, музичний супровід),-ерудиція, артистизм і загальна культура конкурсантки,-тривалість номера до 3 хвилин,-максимальна кількість балів за конкурс – 5.  За виступ на діалектах греків України і новогрецькою мовою кількість балів подвоюється.2.Конкурс: «Грецький святковий стіл» (необхідно представити блюдо грецької національної традиційної кухні, продемонструвати кулінарні здібності, а саме: представити до уваги журі та глядачів національне грецьке блюдо, приготовлене своїми руками).Критерії оцінки:-смак, оформлення і зовнішній вигляд страви,-оригінальність приготування,-відповідність оригінальним рецептом приготування страви,-креативність презентації.Тривалість презентації не більше 2 хвилин. Максимальна кількість балів за конкурс – 5.3.Конкурс: «Сімейна грецька реліквія і оберіг» (представити річ – реліквію, яка свято зберігається як пам’ять про минуле та  пов’язує покоління. Дівчата можуть представти: листи, речі, фотографії, коштовності, музичні інструменти, і т.д. які передаються у спадок ).Критерії оцінки:

– старовинна цінність наданої реліквії, або оберега.

Тривалість презентації не більше 2 хвилин. Максимальна кількість балів за конкурс – 5.

4.Конкурс-дефіле: «Грецький етно – костюм», (учасниці представляють свою дизайнерську ідею, шляхом демонстрації оригінальності традицій, звичаїв і костюмів того чи іншого етносу.)У цьому конкурсі необхідно продефілювати по сцені в дизайнерському одязіі, який був підготовлений конкурсанткою заздалегідь. Конкурсантки повинні показати свої витонченість і граціозність, вміння представити себе і своє вбрання в найбільш виграшному світлі.Тривалість виходу не більше 1 хвилини.Критерії оцінки:- відповідність наряду етно-костюму;-органічность і стилістична єдність костюма і образу конкурсантки (макіяж, зачіска, взуття)- постава, вміння рухатися по сцені;- чарівність і харизма. Максимальна кількість балів за конкурс – 5.5. Конкурс захоплень: «Талановита гречанка» (уявлення етнічного жанру: національна пісня, національний танець, гра на народному інструменті, картини, вироби декоративно-прикладного мистецтва і т.д.), До участі в даному конкурсі, можна залучити групу підтримки до 3 осіб.

 

Критерії оцінки:- майстерність виконання, артистизм, пластика, музикальність, культура мови і оригінальність подачі конкурсного номера.-роботи  декоративно – ужиткового мистецтва  повинні  обов’язково представляти різноманітність грецької культуриМаксимальна кількість балів за конкурс – 5. Кожній дівчині присвоюється номінація. За 1,2,3 місце вручаються цінні призи.

 

 

Додаток 2

Заявка  на участь у конкурсі краси і таланту

«Перлина Приазов’я»

Прізвище __________________________________________________________

Ім’я ______________________________________________________________

По батькові __________________________________________________________

Дата народження_____________________________________________________

Місце навчання \ роботи (назва установи)____________________________________________________________________________________________________

Домашня адреса____________________________________________________

Контактні телефони: __________________________Електронна  пошта_________________________________________________

Чи був у Вас досвід участі у конкурсах краси? Якщо так, то яких, який результат? ____________________________________________________________________________________________________________________________

Про себе_________________________________________________________________________________________________________________________

захоплення:__________________________________________________________________

Назва грецького суспільства, який направив учасницю на Конкурс _______________________________________________________________________________________________________________________________________