Положення про проведення спортивних змагань, що входять в програму фестивалю «Мега Йорти»

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення спортивних змагань,

що входять в програму Всеукраїнського фестивалю

грецької культури «Мега Йорти» імені Доната Патричі

 

 Боротьба куреш

Цілі і завдання

Змагання проводяться з метою підтримки народних традицій, а також популяризації боротьби куреш серед грецького населення міст і сіл Донецької області, прищеплення навичок здорового способу життя, виявлення найсильніших спортсменів.

Час і місце проведення змагань 

Змагання проводяться у м.Волноваха Волноваського району Донецької області 14 вересня 2019 року в рамках програми Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти» імені Доната Патричі. Змагання проводяться з 15.00-19.00. Приїзд, зважування учасників та жеребкування – 13.00-14.30. 

Керівництво змаганнями

 Змагання проводить відділ спорту виконкому ФГТУ. Безпосереднє керівництво змаганнями покладається на суддівську колегію, затверджену відділом спорту виконкому ФГТУ. Головний суддя – Микола Домонтович.

  Учасники змагань

Дане змагання проводиться у 4-х вагових категоріях, так званих «колах».

1-е «коло» – вагова категорія – до 70 кг

2-е «коло» – вагова категорія – до 85 кг

3-є «коло» – вагова категорія – до 100 кг.

4-е «коло» – вагова категорія понад 100 кг.

Максимальна кількість учасників у кожному «колі» 8 чоловік.

До змагань допускаються борці, які мають спортивну підготовку не нижче 1-го спортивного розряду і не молодше 16 років.

Час поєдинків у всіх «колах» змагань буде регламентовано згідно ситуації, що склалася (ліміту часу на весь турнір, а також кількості борців у кожному «колі»).

Правила змагань

 Борці борються босоніж. Форма одягу курешистів складається з курток і штанів білого або синього кольору. Борці підперізуються, один синім, інший червоним поясами. Одяг борців повинен бути зшитий з щільної бавовняної тканини. Куртка вільного крою, рукав нижче ліктя на 20-25 см. Довжина штанини – до щиколотки ноги, відстань між ногою і штаниною – 8-10 см. Ширина пояса («кушака») 15-20 см., довжина 220-250 см. «Кушак» також як і костюм борця шиють з міцної бавовняної тканини.

Сутички борців-курешистів обслуговує суддівська бригада з 3-х суддів – центральний арбітр і 2 бічних помічники. Обов’язкова присутність на змаганнях з боротьби куреш лікаря для надання, при необхідності, першої медичної допомоги.

Змагання з боротьби куреш проводяться у визначеному колі діаметром не менше 20 метрів. Перед початком сутички борці стають обличчям один до одного на відстані 4-5 метрів. Арбітр запрошує їх на середину кола, перевіряє готовність до сутички. Боротьба починається, переривається і поновлюється строго по свистку арбітра. Прийом, проведений після свистка, не оцінюється.

При отриманні травми ким-небудь з борців або для приведення в порядок одягу курешистів, сутичка переривається, але не більше ніж на 3 хвилини для кожного з учасників за весь час поєдинку. Якщо після закінчення цього часу борець не зможе продовжувати поєдинок, йому зараховується поразка. Після закінчення сутички, після оголошення переможця, борці повинні обмінятися рукостисканням. Результатом сутички може бути тільки перемога одного борця і поразка іншого.

«Чиста» перемога присуджується борцеві, коли він, застосовуючи прийом, сильним і різким рухом здійснив кидок суперника на спину, а також в разі отримання травми суперником, відмови суперника від продовження боротьби або дискваліфікації його суддівською колегією.

Перемога «за балами» присуджується тому борцеві, який за час поєдинку набрав найбільшу кількість балів. Технічні прийоми борців по ходу боротьби оцінюються таким чином.

За кидок суперника на бік ближче до спини, атакуючому присуджується 2 бали. За кидок суперника на таз, на бік ближче до живота атакуючому присуджується 1 бал.

У змаганнях з боротьби куреш забороняється:

– застосовувати прийоми в положенні боротьби лежачи;

– дотискати суперника на спину після застосованого прийому в стійці;

– застосовувати больові або задушливі прийоми;

– кидати суперника «встромляючи» головою в землю;

– викручувати шию, пальці рук, захоплювати голову суперника двома руками;

– борці (борець), які ведуть (веде) неспортивну (фіктивну або пасивну) боротьбу, після другого попередження арбітра, знімаються зі змагань.

 Дискваліфікації піддаються борці (борець):

– за недотримання правил боротьби або застосування заборонених прийомів;

– за неповагу (образу) суддів, глядачів, свого суперника;

– за неявку на сутичку протягом 3-х хвилин.

Якщо протягом 40-45 секунд борець має зауваження за «пасивність», не проводить активних дій, арбітр виносить йому попередження за незнання боротьби, а його суперник в даному випадку отримує 1 бал у своїй актив.

При повторному попередженні борця за «пасивність» його суперник відповідно отримує 2 бали.

Третє, останнє, попередження борцю за незнання боротьби означає його дискваліфікацію, а його противнику присуджується перемога.

У разі нічийного результату поєдинку – переможця в сутичці визначає суддівська бригада, яка проводила цей поєдинок.

Під «пасивністю» розуміються такі дії, коли борець тільки парирує прийоми нападника і не контратакує його, не проявляє явних спроб провести прийом, блокує захоплення противника, впирається рукою (руками) в нижню частину тулуба, а також ноги (ніг) суперника.

Змагання з боротьби куреш в програмі свята «Мега Йорти» будуть проводитися по «олімпійській» системі, тобто з вибуванням борця з турніру після першої ж поразки.

У змаганнях з вибуванням всі борці діляться на дві групи.

Після проведення «жеребкування» борці з непарними номерами утворюють групу «А», з парними – групу «Б». Переможці сутичок виходять у наступне коло, а ті, хто програв, вибувають з турніру. Переможці груп «А» і «Б» виходять у фінал, де і розігрують право на володіння почесним призом.

Перетягування канату

 Змагання з перетягування канату є командним видом спорту. Кількість учасників у кожній команді 6 (шість) осіб включаючи одного запасного.

Змагання проводяться в програмі Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти» імені Доната Патричі.

Система проведення – «олімпійська», тобто з вибуванням команди з турніру після першої поразки. Поєдинок між командами триває до 2-х перемог однієї з них.

До участі в змаганнях запрошуються команди районних грецьких товариств Донецької області, а також команди сільських товариств і селищних громад греків Сартани і Старого Криму.

Форма одягу учасників – спортивна.

Взуття – спортивне (виняток; футбольні бутси і легкоатлетичні шиповки).

Змагання проводить відділ спорту виконкому ФГТУ. Безпосереднє керівництво змаганнями покладається на суддівську колегію, затверджену відділом спорту виконкому ФГТУ. Головний суддя – Олег Кривцов.

Початок змагань – 16.00.

Заявки на участь в змаганнях подаються в суддівську колегію за 1 годину до початку змагань.

 Нагородження

Переможці в кожній номінації цих змагань будуть нагороджуватися спеціальними призами від організаторів фестивалю «Мега Йорти».

 Фінансування

 Витрати на проведення даних змагань несе оргкомітет «Мега Йорти».

 

 

Відділ спорту виконкому

                                                            Федерації грецьких товариств України.