Заступник міністра закордонних справ Греції у справах греків діаспори Антоніс Дьяматаріс відвідав Одесу

Під час дводенного візиту пан Дьяматаріс зустрівся з головою Федерації грецьких товариств України Олександрою Проценко-Пічаджи, лідерами та активістами грецьких спільнот Одещини, грецькими бізнесменами та представниками судноплавних компаній, що представляють грецький інтерес, а також з владою області.

Спочатку заступник міністра закордонних справ у супроводі Генерального консула Греції в Одесі Алексіоса Маріоса Ліберопулоса та Голови Адміністративної ради філії Грецького фонду культури (ГФК) в Одесі пана Пантелеймона Бумбураса відвідав ГФК та поклав вінок до пам’ятника засновникам «Філікі Етерія». Директор філії Софроніс Парадісопулос ознайомив почесного гостя з музеєм «Філікі Етерія» і планами майбутньої реконструкції його експозиції до 200-річчя початку національно-визвольної революції 1821 року в Греції та розповів про роботу філії ГФК, її співпрацю з грецькими товариствами України.

Крім того пан Дьяматаріс відвідав приміщення Генерального консульства Греції в Одесі, де зустрівся з головою Федерації грецьких товариств України Олександрою Проценко-Пічаджи. Під час зустрічі Олександра Іванівна проінформувала заступника міністра про різнопланову діяльність ФГТУ, про те, що починаючи з 2014 року, організація приділяє велику увагу саме соціальним програмам, спрямованим на допомогу грецьким населеним пунктам, які опинилися у зоні ООС, що величезну допомогу у цьому відіграє діяльність голови БО «Фонд Бумбураса» П.В.Бумбураса. Також були обговорені питання діяльності Всесвітньої ради греків зарубіжжя та особливості отримання грецького громадянства, згідно закону 2790.

У рамках візиту пан Дьяматаріс також зустрівся з лідерами та активістами грецьких громад Одещини та обговорив з ними проблеми та перспективи розвитку грецького руху у регіоні.

Нарешті, заступник міністра відвідав історичний центр міста та відвідав старі будинки та інші пам’ятки, що цікавлять Грецію. Особливий акцент був приділений одеському «Грецькому парку», сучасному проекту, який нещодавно побудував грецький бізнесмен П. Бумбурас для міста Одеси та його мешканців, як постійне нагадування одеситам та туристам про Грецію.

Прес-служба ФГТУ.