В Афінах зачищають сквоти, щоб реконструювати район міста

В афінському районі Екзархія почалися сутички між анархістами та поліцією. Нова грецька влада планує покласти край сквотам, вигнати мігрантів і розпочати процес джентрифікації району.

Так, 26 серпня поліція та спецпризначенці «зачистили» принаймні чотири сквоти, які займали активісти соціальних рухів і в яких переховувалися мігранти. Останніх – більш як 140 осіб – завантажили в автобуси та відвезли в центри для біженців, повідомляє Keep Talking Greece.

У наступні дні анархісти закидали поліцейських коктейлями Молотова в різних районах Афін. Також заплановано проведення концертів солідарності.

Екзархія – один із центральних районів Афін, своєрідне місто у місті, відоме великою концентрацією членів радикальних політичних угруповань, антифашистів, лівих інтелектуалів, анархістів, митців тощо. В Екзархії розташовано 23 сквоти, в яких знайшло прихисток чимало біженців під час міграційної кризи 2015-2017 років.

Перетворення Екзархії з анархістського району на «добропристойну» частину міста було однією з передвиборчих обіцянок нового уряду Греції. У липні консервативна партія «Нова Демократія» отримала більшість у парламенті, її очільник Кіріакос Міцотакіс став прем’єр-міністром, а її кандидат Костас Бакоянні – мером Афін.

Після знищення анархо-сквотів та видворення біженців у Екзархії планують перефарбувати стіни, зараз вкриті графіті, відремонтувати тротуари, облаштувати освітлення та висадити дерева. До заходів із ревіталізації району входить також покращення інфраструктури, зокрема пішоходизація вулиць і облаштування громадських просторів. Також планують побудувати станцію метро з виходом на центральній площі Екзархії.

Роботи з благоустрою супроводжуватимуться поліцейськими рейдами, спрямованими проти нелегальних мігрантів і розповсюджувачів наркотиків.

Бюджет амбітного проєкту ревіталізації Екзархії, розрахованого на п’ять років, складає 10 мільйонів євро, повідомляє Ekathimerini.

При цьому незрозуміло, як грецька влада даватиме раду з мігрантами, адже центри для біженців переповнені та мають погані умови проживання, пише The Guardian. Такий стан справ сформувався ще за часів панування лівої партії «Сіріза».