Олександра Проценко-Пічаджи: “Фестиваль «Мега Йорти» є своєрідною квінтесенцією нашого грецького духу”

Дорогі друзі, шановні учасники та гості нашого фестивалю!

Від імені Ради Федерації грецьких товариств України щиро вітаємо Вас із відкриттям великого свята грецької культури – Всеукраїнського фестивалю «Мега Йорти», який знову і знову демонструє світові, що ніякі геополітичні конфлікти, економічні кризи та гібридні війни не зламають греків України, не змусять нас забути своє коріння, власну мову та історію.

14 вересня ми зберемося у гостинній Волновасі, щоб показати єдність і силу греків України, наш незламний  патріотизм та вірність віковічним традиціям, які привезли з собою до Дикого Поля наші предки із далекого Криму, і які дбайливо плекали наші батьки та діди.

Крізь століття, крізь буревії історії  греки України змогли пронести  свою автентичну культуру, зберегти свою унікальну сутність, те, що відрізняє нас,  українських греків, – урумів, румеїв, понтійців – від греків усього світу.

Наш фестиваль, яскравий, динамічний, породжений одним із патріархів грецького національного руху Донатом Патричею, пронизаний духом братерства та єдності, симбіозом двох великих культур – грецької та української, прагненням показати усю велич дбайливо збереженої тисячолітньої культурної спадщини грецького народу, яка передавалась із покоління в покоління.

Фестиваль «Мега Йорти» є своєрідною квінтесенцією нашого грецького духу, адже він увібрав в себе ментальність та світогляд надазовських греків, дійством і словом торкається найпотаємніших струн душі будь-якого грека. Бо коли звучить  Хайтарма, коли ллється  пісня мовами надазовських греків, коли чуєш колискову,  яку співала у далекому грецькому селі твоя мати, ти розумієш нерозривний зв’язок із цим народом, відчуваєш гордість за свій рід і єдність зі своєю прабатьківщиною – Елладою.

Ми пишаємося тим, що цьогорічний фестиваль «Мега Йорти» ми проводимо під патронатом наших великих друзів: голови БО «Фонд Бумбураса» Пантелеймона Бумбураса танародного депутата України, члена Ради Федерації грецьких товариств України Дмитра Лубінця.

Сердечно зичимо усім учасникам і гостям фестивалю миру, добробуту,  великого духовного піднесення і насолоди від зустрічі з прекрасним. Висловлюємо надію на те, що унікальна культурно-мистецька спадщина греків України стане для вас джерелом творчого натхнення і залишить у серцях незабутні враження.

З повагою,
Голова Федерації
грецьких товариств України
Олександра ПРОЦЕНКО-ПІЧАДЖИ