Посол Греції в Україні Г.Пукаміссас: “Греція пишається тим, що  в Україні проводиться унікальний фестиваль «Мега Йорти»”

Дорогі друзі!

Вже другий фестиваль поспіль маю честь привітати Вас із відкриттям цього великого свята грецької культури.

Цього року «Мега Йорти» проходить у чудовому місті Волноваха, де так тісно переплелися культури багатьох народів, серед  яких чільне місце належить  надазовським грекам.

Сьогодні українські греки, пам’ятаючи про своїх далеких пращурів, тих, хто, пройшовши усі надзвичайно тяжкі випробування примусово-добровільного переселення, змогли розбудувати Дике Поле, продовжують творити новітню історію України.

Греки стали пліч-о-пліч із іншими громадянами України у боротьбі за єдність країни, за право самим визначати своє майбутнє.

Із твердою вірою і непохитною впевненістю греки України на землі, якій віддали свій талант, кров та працю, роблять усе можливе, щоб ця країна стала квітучою та міцною державою.

Попри те, що саме грецькі населені пункти опинилися в епіцентрі військового конфлікту та вже п’ятий рік потерпають від обстрілів, ви не зламалися, згуртувалися та наполегливо рухаєтеся вперед, інколи самі навіть не усвідомлюючи, наскільки за цей час ви змінилися і наскільки змінили свою країну.

Хочу вас запевнити, що Греція пишається тим, що  в Україні проводиться унікальний фестиваль «Мега Йорти», який є не лише містком, з’єднуючим два братських народи, а й масштабним дійством, що відвідують тисячі людей із різних куточків України та Європи. Саме на цьому святі усі бажаючі зможуть збагатитися грецькими духовними скарбами, подивитись на те, з якою  відданістю греки України ставляться до власного коріння і як вміють зберігати свою неповторність та автохтонну культуру, щоразу демонструючи непорушність греко- українських культурних відносин.

Всеукраїнський фестиваль «Мега Йорти» вже давно став  яскравою сторінкою у розвитку грецької культури і народного мистецтва, міцним доказом  величі греків України, вашої  сили та злагоди.

Щиро бажаю усім учасникам, гостям та організаторам цього грандіозного  тріумфу грецької культури  неймовірних вражень, невичерпної наснаги та натхнення на нові творчі здобутки!

З повагою,

Надзвичайний і Повноважний Посол

Грецької Республіки в Україні

Георгіос Пукаміссас.