Генеральний Секретар у справах греків зарубіжжя МЗС Греції: “Найвищої оцінки заслуговує просвітницька та культурна діяльність Федерації грецьких товариств України”

Привітання Генерального Секретаря у справах греків зарубіжжя п. Іоанніса Хрісулакіса з нагоди Всеукраїнського Фестивалю грецької культури «МЕГА ЙОРТИ», 14 вересня 2019 р.

 Волноваха – Донецьк – Україна

 Любі друзі!  

 Організація Всеукраїнського Фестивалю грецької культури “МЕГА ЙОРТИ”, провідної культурної події для греків України, що кожні два роки збирає разом греків з усіх громад Приазов’я, є чудовою ініціативою, яка вже стала традицією.

Грекам Приазов’я, які століттями населяють ці землі, створюючи повсякденно грецьку культуру, є багато чого показати, і кожні два роки «МЕГА ЙОРТИ» дозволяє продемонструвати грецьку культурну самобутність. Високі принципи грецької самосвідомості проявляються значною мірою через нашу народну культуру, через традиційні танці та традиційну музику, тому дуже важливо, що ці елементи популяризуються фестивалем МЕГА ЙОРТИ. 

В епоху сплеску нетерпимості культура насправді є найміцнішим і вічно живим осередком порозуміння між народами, і являє собою найпотужнішу основу для побудови дружніх зв’язків та взаєморозуміння.

Найвищої оцінки заслуговує просвітницька та культурна діяльність Федерації грецьких товариств України, яка протягом багатьох років підтримує та популяризує еллінізм України, що є  мостом дружби між двома народами.

Від імені всього колективу Генерального Секретаріату у справах греків зарубіжжя бажаю Вам успіху у Ваших заходах, міцного здоров’я та процвітання учасникам і творчої наснаги організаторам, щоб ця важлива справа зі збереження культури продовжувалася, зміцнюючи підвалини миру та розвитку, солідарності та співпраці між народами.

 

                                                                                     З повагою

                                                                      Заслужений проф. Іоанніс Хрисолакіс

                                               Генеральний Секретар у справах греків зарубіжжя