Дмитро Лубінець: “Я пишаюся тим, що маю грецьке коріння і входжу до Ради Федерації грецьких товариств України”

Шановні гості і учасники фестивалю!

«Мега Йорти» перекладається як «Велике свято» і мені особливо приємно, що в цьому році це «Велике свято» проходить у моєму рідному місті Волновасі.

У багатій етнічній палітрі України особливе місце належить грекам. Історично так склалося, що після переселення із Криму вже більше 200 років Приазов’є є регіоном компактного проживання греків. Вони зберегли своє історичне коріння, національну самосвідомість, мову, культуру, традиції.

Одним із свідчень дбайливого ставлення до національних традицій є всеукраїнський фестиваль грецької культури імені Доната Патричі «Мега Йорти». Українські елліни роблять великий внесок у громадсько-політичний, соціально-економічний та духовний розвиток України.

Я пишаюся тим, що маю грецьке коріння, входжу до Ради Федерації грецьких товариств України, та вже другу каденцію поспіль маю можливість представляти інтереси приазовських греків у Верховній Раді України.

Впевнений, що всі гості з України та зарубіжжя гідно оцінять красу та гостинність фестивалю «Мега Йорти» в Волновасі. Будемо раді бачити на фестивалі всіх, у кого є національна самосвідомість, кому подобається грецька культура і традиції, хто хоче отримати заряд енергії та натхнення, зробити свій внесок у збереження миру і злагоди в суспільстві.

 

З повагою,

Народний депутат України,

Член Ради ФГТУ

Дмитро ЛУБІНЕЦЬ.