Ректор МДУ Костянтин Балабанов презентував свою книгу

Книга «Костянтин Балабанов: життєвий шлях педагога, вченого, дипломата», надрукована до 70-річчя ректора МДУ, професора, члена – кореспондента Національної академії педагогічних наук України, доктора політичних наук, Почесного Генерального консула Республіки Кіпр в Маріуполі Костянтина Балабанова. Сьогодні презентація видання відбулася в редакції газети «Приазовский рабочий».

Про успішне співробітництво з університетом і ректором говорили секретар ради Степан Махсма, начальник Головного управління Національної поліції в Донецькій області Микола Семенишин, голова правління ГО «Громадське радіо», голова Комітету з журналістської етики Андрій Куліков.

Як зазначив Степан Махсма, Костянтин Балабанов – видатна постать для Маріуполя, приклад для активної молоді. «Ми вдячні Вам за значний внесок в науку, саме під Вашим керівництвом виш досяг такого рівня і отримав міжнародне визнання. Особисто вдячний Вам за той досвід, який є у мене. Упевнений, що ця книга стане прекрасним подарунком для маріупольців» – сказав секретар ради.

З чого починалася робота Костянтина Балабанова в Маріуполі згадали депутат міської ради Юрій Хотлубей і голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи. Про його юнацькі роки розповіла екс-директор Малоянисольського школи ім. В.В. Балабанова, ветеран педагогічної праці Галина Шаблінська.

Особистими спогадами про ювіляра поділилися і співробітники університету. Слід зазначити, що більшість учасників презентації є авторами статей, які увійшли до ювілейного видання. В цілому, книга включає понад 50 спогадів і побажань, серед яких ректори провідних університетів, відомі українські та зарубіжні вчені, дипломати, парламентарії, журналісти, керівники правоохоронних органів, великих підприємств, міжнародних фондів, співробітники, студенти та випускники МДУ.

У книзі описана біографія ректора, історія університету, хронологія наукових робіт Костянтина Балабанова. При ілюстрації друкованого видання було використано майже півтори сотні фотографій з особистого архіву ректора і вишу.

В кінці зустрічі Костянтин Балабанов подякував усім учасникам презентації за теплі слова, зазначивши, що в його планах надрукувати мемуари, в яких він розповість про тернистий шлях, який подолав МДУ і його колектив на шляху до успіху.