Безкоштовні операції для мешканців зони ООС

Другий рік поспіль в рамках спільної акції Благодійного Фонду «Чаша Милосердя» та Християнської Служби Порятунку (ХСП) в Запорізькому військовому госпіталі іспанські лікарі проводять операції для жителів зони ООС та повертають людям надію на нормальне, гідне життя без болю та страждань.

У 2018 році іспанською групою лікарів (клініка «Ла Паз») було проведено 32 безкоштовні операції.
У 2019 році іспанські лікарі знову, взявши відпустку за свій рахунок і закупивши необхідні медикаменти для проведення операцій, в кінці вересня прибули до Запоріжжя для надання оперативної допомоги людям, які в силу складних життєвих обставин не можуть оплатити собі лікування. До цих людей відносяться жителі так званої «сірої зони» ООС. В цілому, це жителі сіл, що знаходяться вздовж лінії зіткнення: Чермалик, Гранітне, Старогнатівка.

У цьому році планують протягом двох тижнів прооперувати 90 осіб. Координатор Штабу ХСП Андрій Чміленко займається запрошенням пацієнтів, приїздом до Запоріжжя, розселенням, організацією лікування та поверненням додому. А команда лікарів – це справжній приклад єдності християн з різних країн: протестанти, католики і православні разом рятують людське життя.

Рада Федерації грецьких товариств України висловлює щиру подяку та вдячність Засновнику БФ «Чаша Милосердя» Валентині Повсюковій, директору БФ «Християнська Служба Порятунку» Юлії Скубій, Координатору Штабу ХСП Андрію Чміленку за вищий прояв гуманності, за допомогу людям, які опинилися у біді і зневірилися у тому, що в умовах військового конфлікту вони ще комусь потрібні.

Ми вдячні Міністерству оборони, начальнику ГВМУ Генерал-майору медичної служби Хоменко Ігорю Петровичу за те, що дали дозвіл керівництву Запорізького військового госпіталю проводити операції для жителів зони ООС, переселенців, учасників бойових дій та членів їхніх родин. Цим рішенням Ви врятували десятки життів, бо більша частина тих, кого безкоштовно прооперували у Запоріжжі не має коштів для платного лікування.

Ганна ДОМБАЙ,

заступник голови ФГТУ.