Архієпископ Афін і всієї Еллади нагородив Пантелеймона Бумбураса за меценатство

Блаженніший Архієпископ Афін і Всієї Еллади Ієронім II вручив власнику будівельної компанії «Гефест», меценату Пантелеймону Бумбурасу найвищу церковну нагороду благодійника – Хрест Афінської Архиєпископії. Примітно, що за всю історію грецькі меценати отримали не більше 10 подібних нагород від церкви.

Урочисте вручення відбулося в ході офіційного відкриття Центру Молодіжної і музичної освіти Святої Архиєпископії «Святий Пантелеймон» в Афінах, будівництво якого фінансував меценат. Саме в його честь ініціатори і назвали новий молодіжний Центр.

Даною нагородою був відзначений особливий внесок Пантелеймона Бумбураса і його сім’ї в розвиток духовних цінностей, відданість ідеалам добра, а також за надану допомогу в розвитку Архиєпископії.

Мер Афін Костас Бакоянніс наголосив на важливості відкриття Центру такого рівня для міста і країни в цілому.

У свою чергу, Архієпископ Ієронім II подякував меценату за його посильний внесок у розвиток духовності, культури та освіти Греції.

«У церковній сфері найкраща інвестиція – це інвестиції в наших дітей. Велика проблема епохи – це розчарування, і побороти його дуже складно. Тому краще заздалегідь інвестувати в сімейні цінності, церкву. Бог певним чином, відомим лише йому, посилає нам тих людей, які відкривають двері. Саме пан Бумбурас відкрив двері цього починання і створив маленьке диво. Велике спасибі людині, яка взяла на себе цю добру справу і його сім’ї, які сприйняли цю пропозицію з любов’ю », – зазначив Архієпископ Афін і Всієї Еллади Ієронім II, виступаючи на церемонії нагородження.

«Для мене велика честь отримати таку високу нагороду. Я радий, що маю можливість сприяти розвитку духовного і культурного потенціалу підростаючих поколінь. Обов’язок кожного бізнесмена – бути корисним своїй країні, своєму народові. Так вийшло, що я живу на дві країни одночасно – в Греції та Україні. І обидві держави – це мій дім. Маю велику надію, що я і моя сім’я реалізуємо ще багато соціально значущих проєктів», – зазначив Пантелеймон Бумбурас.

Нагадаємо, що власник «Гефеста» Пантелеймон Бумбурас є одним із найвідоміших меценатів грецького походження в Україні. Серед його основних проєктів – будівництво Грецького парку в Одесі, фінансування участі в освітній програмі «Молоді лідери» в Школі ім. Кеннеді при Гарвардському університеті, масштабна гуманітарна допомога українській армії, створення і фінансування кафедр новогрецької мови в ряді українських вищих гавчальних закладів і т.д.