У Харкові відбудеться круглий стіл, присвячений Сократу

26 жовтня 2019 року о 13-00 у Харківському національному університет імені В.Н.Каразіна (Площа Свободи, 4, Центральна наукова бібліотека, 8-й поверх, читальний зал №1) в рамках дев’ятнадцятого сезону Днів грецької культури в Харкові відбудеться круглий стіл на тему «Спогади про Сократа. Перший філософ людства».

Сократ – давньогрецький філософ (V століття до н.е.), вчення якого знаменує поворот у філософії: від розгляду природи і світу до розгляду людини і до власне філософської теорії. Його діяльність відкрила нове русло в розвитку античної філософії. Своїм методом аналізу понять і ототожненням позитивних якостей людини з її знаннями він звернув увагу філософів не тільки на важливе значення людської особистості, а й на освоєння теоретичного знання як провідної форми самостійного мислення. Сократа називають першим філософом у власному розумінні цього слова.

Сократ не залишив після себе жодного письмового джерела. Тому його вчення відомо, в більшості своїй, завдяки свідченням послідовників, зокрема, найвидатнішого учня – Платона, який виклав ідеї свого вчителя в «Апології Сократа». Платон представляє Сократа ідеальним втіленням людської сутності. Не менш захоплену характеристику мудреця ще при його житті дала Дельфийська піфія: «Хоча Софокл мудрий, а Евріпід ще мудріший, Сократ – наймудріший з усіх».

На круглому столі вашій увазі буде представлена доповідь про життя і філософську спадщину Сократа через призму психотерапії Франкла і науково-популярної психології Ірвіна Ялома.
Вхід на захід вільний.

Додаткова інформація про проведення Днів грецької культури в Харкові в 2019 році на сайті www.greeks.kharkov.ua, а також за телефонами: 066-735-83-45, 097-429-61-70, 050-506-94 -72.

Фото: Автор: Жак-Луї Давид – https://www.metmuseum.org/collection/the-collection-online/search/436105, Общественное достояние, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28552