Вітання заступника міністра закордонних справ Греції Антоніса Діаматаріса з нагоди святкування річниці 28 жовтня 1940 року

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми відзначаємо річницю історичного «НІ» – «ОХІ», яким Наша Батьківщина  протистояла силам фашистського блоку на горі Піндос, а також вшановуємо героїчний опір греків та гречанок завойовникам. 28 жовтня є знаковою подією для еллінізму, оскільки ще раз підтверджує непохитну відданість нашої нації ідеалам, якими ми пишаємось. Ідеалам, що формують грецьку ідентичність: свободі, людської гідності, почуттю обов’язку та любові до батьківщини.

У жовтні 1940 р. Греція обрала правильну позицію в історії. Замість легкого шляху підкорення, вона обрала важкий шлях опору. Відбиття італійських сил, які значно перевершували за чисельністю греків, завдало серйозного удару блоку та стало сигналом продовження боротьби.

Бойовий дух, віра і войовничість греків були натхненням для всього вільного населення, вказуючи шлях до остаточної перемоги проти свавілля нацизму та фашизму. Це тому, що мужність і самозречення вимірюються не матеріально, а «вогнем серця та гарячою кров’ю».

У сьогоднішній ювілей пригадаємо велич, гордість та мужність, які показав грецький народ того часу. Греція знову вимушена зіткнутися з викликами часу. Виклики складні і постійно змінюються. Виклики, управління якими вимагає розсудливості, єдності та одностайності. Час вимушує нас об’єднати сили. Я впевнений, що на цей раз, греки діаспори знову будуть поруч, як це було завжди, коли Батьківщина потребувала допомоги. Разом ми знову все зможемо!

https://www.mfa.gr/epikairotita/diloseis-omilies/khairetismos-uphupourgou-exoterikon-antone-diamatare-ston-apodemo-ellenismo-gia-ten-epeteio-tes-28es-oktobriou-1940.html