Маріупольці завоювали три «золота» на змаганнях з боксу у Греції!

Троє маріупольських спортсменів при сприянні Федерації грецьких товариств України взяли участь у Міжнародному турнірі з боксу пам’яті Антона Хрістофорідіса, який проходив у грецькому місті Салоніки.

🥊Маріуполь представляли спортсмени комунального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Атлетик». В результаті вони змогли зайняти перші місця в наступних категоріях :

🥇у ваговій категорії 81 кг – Руслан Луньов;
🥇у ваговій категорії 48 кг – Дар’я Гутаріна;
🥇у ваговій категорії 30 кг – Богдан Найдьонов.

Турнір, який вже вдруге проходив у Греції, організувало Культурно-спортивне товариство «Евпатор».

Турнір присвячений пам’яті Антона Хрістофорідіса (Αντώνης Χριστοφορίδης), одного з найвидатніших боксерів усіх часів, першого боксера в історії Греції і всієї Європи, який став Чемпіоном світу.

 Кілька слів про Антона Хрістофорідіса

Хлопчик – сирота грецької національності, який втік від масових гонінь і розправ греків з боку Османської імперії 1922 р.

Голодний і босий хлопчина, який заробляв на життя собі і двом своїм сестрам, згодом став першим в історії Греції чемпіоном Європи, завоювавши після цього і звання чемпіона світу з боксу.

Легенда всіх греків, а також і європейців того часу! Голодний біженець, Крісто як його називали тоді, зміг у 1937 р. на території Німеччини в присутності самого Адольфа Гітлера здолати непереможного в той час німця Густава Едера, тим самим розвіявши міф про непереможність арійської нації.

Гітлер, який анітрохи не сумнівався в перемозі свого улюбленця, не став навіть чекати закінчення бою і покинув стадіон з опущеною головою.

Невелика кількість присутніх на поєдинку греків плакала від радості за свого бійця. Це були сльози гордості за всю Грецію.