«Нематеріальна Культурна Спадщина Греції»

9 листопада 2019 року о 13-00 в Харківському національному університеті імені В. Каразіна (Площа Свободи, 4, Центральна наукова бібліотека, 8-й поверх, виставковий зал) відбудеться відкриття виставки «Нематеріальна культурна спадщина Греції». Виставка підготовлена ​​Одеською Філією Грецького Фонду Культури.

Цим заходом Харківське міське товариство греків «Геліос» продовжує Дні грецької культури в Харкові (дев’ятнадцятий сезон), присвячені Державному святу Республіки Греція «День «Охі!» й 30-річчю створення громадської організації« Харківське міське товариство греків «Геліос».

Виставка знайомить з маловідомими в Україні елементами грецької культури, які складають частину культурної ідентичності греків і були внесені до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини Греції та Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства (ЮНЕСКО). Це характерні для певних районів і населених місць Греції народні танці (транос, стіакос підіхтос, цаконійський танець), музичні і театральні жанри (ребетіко, псалмоспів, багатоголосий спів у Епірі, театр тіней Карагіозіс), господарська діяльність і ремесла (виробництво оливкового мила на о . Корфу, культивування мастичного дерева на о. Хіос, виноробство на о. Санторіні, збір і вживання дикорослих їстівних трав на о. Крит, середземноморська традиція харчування, різьблення по мармуру на о. Тинос, майстерність обробки каменю в Аркадії, мистецтво будівництва дерев’яних суден, ткацьке мистецтво на о. Крит тощо), народні свята та обряди (валахське весілля в Фівах, фестиваль в Сіррако, святкування Нового року в селах Західної Македонії, свято Св. Симеона в Месолонгі , цаконійська панахида в Воскіне).

Завдяки міжнародному визнанню відповідно до Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, культурні надбання Греції грають важливу роль у «діалозі культур» з іншими державами. У контексті сьогодення, надзвичайно важливо поширювати інформацію про саме такі культурні явища, які об’єднують громади, народи і нації.

Відвідувачі виставки зможуть здійснити віртуальну подорож від о. Корфу до о. Хіос і від Епіру до Криту, від візантійських традицій співу псалмів до витворів народної творчості, яка захолює дух.

Дорогі друзі! Запрошуємо вас приєднатися до нас і разом з нами відкрити для себе нематеріальну культурну спадщину Греції – подорож, яка ніколи не закінчується …

Додаткова інформація

про проведення

Днів грецької культури в Харкові в 2019 році

на сайті www.greeks.kharkov.ua,

а також за телефонами:

066-735-83-45, 097-429-61-70, 050-506-94 -72.