«Бир тайфа» – 20 йыл! «Бир тайфе» – 20 років!

Щедра приазовська земля багата народними самобутніми талантами, які творять справжнє, випробуване часом животворне мистецтво, примножують духовні цінності – грецьку народну пісню, музику, танець, традиції, звичаї і обряди нашого народу.

Минають роки, змінюються суспільні устрої, на зміну одним поколінням приходять інші і в кожного свої смаки, уподобання, погляд на життя, але народна пісня – щира і мудра, залишається жити вічно.

Саме таку невмирущу пісню впродовж 20 років популяризує уславлений фольклорний народний ансамбль “Бир тайфа”.

1 листопада в стінах КУ «Центр культури і дозвілля смт Старий Крим» вітали Народний грецький пошуково-дослідницький фольклорний ансамбль «Бир Тайфа» ( керівник Акритова Олена Георгіївна) з 20-річним ювілеєм.

Учасники колективу збирають, відтворюють і передають глядачеві старовинну урумську пісню. Цінністю колективу є їх репертуар. Вони намагаються почути і передати душу народної пісні, яка звучала багато років тому. В таких піснях відчуваєш душу рідного краю, душу греків-урумів. Саме тому сьогодні ансамбль «Бир Тайфа» є візитівною карткою урумської культури, за роки творчої діяльності колектив на найвищому рівні відстоював честь селища, міста та й Донецької області в цілому на всіляких фестивалях і конкурсах.

Народний колектив «Бир Тайфа» – великий злагоджений творчий і чарівний механізм, ціла скарбниця урумської культури, який вже багато років день за днем веде кропітку роботу – відновлює по крупицях народні грецькі обряди і передає це багатство майбутнім поколінням.

Бажаємо довгого творчого життя народному ансамблю «Бир Тайфа», а це значить, нових пісень, нових авторських творів, нових свят, перемог на фестивалях і конкурсах його учасникам і всього самого найкращого!

Фото: Аліна СМУТКО.