У Харкові відкрилась виставка «Нематеріальна культурна спадщина Греції»

9 листопада у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулося відкриття виставки «Нематеріальна культурна спадщина Греції».

Виставка підготовлена Одеською Філією Грецького Фонду Культури за підтримки Департаменту нематеріальної культурної спадщини і міжкультурних питань Управління сучасної культурної спадщини Міністерства культури та спорту Греції.

Цим заходом продовжуються Дні грецької культури в Харкові (дев’ятнадцятий сезон), присвячені Державному святу Республіки Греція «День «Охі!» і 30-річчю створення громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос».

Виставка знайомить з маловідомими в Україні елементами грецької культури, які складають частину культурної ідентичності греків і були внесені до Національного реєстру нематеріальної культурної спадщини Греції та Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства (ЮНЕСКО). Це характерні для певних районів і населених місць Греції народні танці, музичні та театральні жанри, майстерність обробки каменю, мистецтво будівництва дерев’яних суден, народні свята і обряди.

Відвідувачі виставки змогли здійснити віртуальну подорож від о. Корфу до о. Хіос і від Епіру до Криту, від візантійських традицій співу псалмів до захоплюючої народної творчості.

Виставка експонуватиметься до 22 листопада 2019 року.