Греція буде залучати нових інвесторів, створивши для них податкові поблажки

Греція має намір залучити багатих інвесторів новими податковими пільгами: зниженням ставки податку на прибуток, скороченням вдвічі податку на дивіденди і єдиним податком на весь дохід за кордоном

Відповідні поправки грецький уряд підготував до законодавства. Це має привабити в країну заможних іноземців та збільшити таким чином інвестиції в економіку, пише Forbes.

Зокрема, пропонується знизити ставку корпоративного податку з 28% до 24%. Податок на дохід від дивідендів може знизитися вдвічі – з 10% до 5%. Крім того, уряд країни пропонує запустити спеціальну програму для інвесторів, які хочуть стати податковими резидентами Греції. Їм запропонують платити з усіх доходів за кордоном єдиний податок в розмірі 100 000 євро щороку. Доплата за кожного члена сім’ї складе ще по 20 000 євро.

Для отримання пільг є дві основні умови: перебувати в країні щонайменше 183 дні на рік та інвестувати в грецьку економіку 500 000 євро за перші три роки в статусі податкового резидента. Учасників програми також звільнять від сплати податку на спадщину для активів за межами Греції.

Інвестувати можна в нерухомість, акції та облігації. Якщо обсяг вкладень досягне 1,5 млн євро, то єдиний податок на дохід за кордоном зменшиться вдвічі, якщо досягне 3 млн євро – складе 25 000 євро. Пільги будуть діяти протягом 15 років незалежно від зміни уряду.

За даними Bloomberg, на голосування нові поправки будуть винесені в кінці листопада.

Напередодні міністр внутрішніх справ Кіпру повідомив, що влада республіки позбавили «золотих паспортів» – громадянства в обмін на інвестиції – 26 осіб. Серед тих, у кого є кіпрський паспорт, є кілька учасників списку Forbes, в тому числі російський олігарх Олег Дерипаска, наближений до Путіна.