«Перехрестя культур» – 2019

16 листопада 2019 року у м. Маріуполь (МПК «Український дім») за ініціативи ГО «Асоціація національних меншин Донецької області «Співдружність» та за підтримки Донецької облдержадміністрації, в рамках проведення обласного заходу з нагоди відзначення Міжнародного дня толерантності, відбувся II відкритий фестиваль національних спільнот Донецької області «Перехрестя культур».

Метою заходу є об’єднання громадянського суспільства Донеччини на засадах поваги до представників всіх етнонаціональних спільнот краю.

 

У Донецькому краї проживають представники понад 100 національностей. У кожної свої традиції, звичаї, культура, та всіх об`єднує любов до рідної землі. Це робить їх особливими та неперевершено талановитими.

Відкрила захід голова Федерації грецьких товариств України Олександра Івановна Проценко-Пічаджи. Вона побажала учасникам натхнення, успіхів, нових досягнень та перемог.

У свою чергу, міська влада завжди бере це до уваги та підтримує гармонійний розвиток всіх і кожного. Від імені міського голови Вадима Бойченка та депутатського корпусу Маріуполя усіх присутніх вітав секретар міської ради Степан Махсма. «Радію, що у Маріуполі з’являються нові традиції. Серед них-проведення фестивалю «Перехрестя культур». Ми різні та в цьому наше багацтво. Це те, що допомагає рухатись вперед та досягати нових вершин. Через такі фестивалі ми стаємо ближче», – зазначив Степан Махсма.

Він подякував учасникам фестивалю за талант, любов до творчості та ідентичність.

Учасники фестивалю демонстрували національне вбрання, танці та пісні. Дехто пропонував гостям національні блюда. Відвідувачі мультикультурного свята мали змогу не лише більше дізнатись про традиції різних народів, а при бажанні почати відвідувати курси вивчення мови і продовжити вивчати культуру.

За активну участь у фестивалі «Перехрестя культур» представники національно-культурних об’єднань отримали нагороди.

Яскраві, незабутні номери усіх лауреатів конкурсу не залишили нікого байдужим. Бо фестиваль національних культур – це дійсно велике родинне свято з особливим колоритом та різнобарв’ям діалектів. Де кожного року єднаються в колі братерства мистецькі доробки представників різних національностей.

Під час фестивалю відбувалася етно-виставка предметів матеріального мистецтва нацменшин області, майстер-класи, виступи художніх колективів національних меншин.