Вирок за хабарі

Афінський суд виніс вирок у справі хабарництва, пов’язаного із роботою концерну Siemens на грецькому ринку. Справа стосується приблизно 70 мільйонів євро хабарів, сплачених німецьким гігантом електроніки та його місцевим дочірнім підприємством для того, щоб укласти договір з колишнім грецьким державним телекомунікаційним постачальником OTE.

Судовий розгляд справи завершився через чотирнадцять років із початку розслідування і через 22 роки із початку розгортання скандальних подій.
22 з 64-ти обвинувачених визнані винними судом Афін, який розглядав цю справу протягом останніх трьох років, у цілому ряді злочинів, включаючи відмивання грошей.
Серед визнаних винним колишній генеральний директор компанії Siemens Hellas Міхаліс Христофоракос, який був заарештований у Мюнхені в 2009 році та утримувався там для допиту, а не для видачі Греції. Пізніше, Христофоракос, який має подвійне німецьке та грецьке громадянство, заплатив Сіменсу 1,2 мільйони євро за для позасудового врегулювання.
Серед тих фігурантів справа, вина яких була доказано, опинився і Христос Каравелас, колишній комерційний директор Siemens Hellas, який порушив умови умовно-дострокового звільнення у 2009 році та втік до Німеччини. Визнані винними і двоє колишніх керівників материнської компанії, Райнхард Сієкачек та Майкл Кутшрейтер. Обидва були засуджені судами Німеччини у 2008 та 2010 роках відповідно.
Також був визнаний винним швейцарсько-французький банкір Жан-Клод Освальд, який зник безвісти у 2018 році після порушення умов дострокового звільнення,.
В той же час Афінський суд звільнив від відповідальності Теодороса Цукатоса, консультанта колишнього прем’єр-міністра Греції Костаса Сімітиса, звинуваченого в передачі грошей, постановивши, що термін давності в даному випадку минув.