У Маріуполі проходять Дні грецької культури

Греки переселилися з Криму до Приазов’я більше 235 років тому. Незважаючи на труднощі, вони змогли зберегти свої традиції, зберегти і розвинути культуру, принести її своїм нащадкам в ХХI століття.

Проведення Днів грецької культури стало доброю традицією для Маріуполя. Сьогодні захід подібного рівня в нашому місті проводиться вже 7-ий раз. У Маріупольському державному університеті зібралися студенти і викладачі факультету грецької філології та перекладу МДУ, учні Сартанської школи №8, співробітники музею історії та етнографії греків Приазов’я (Сартана).

Ректор МДУ Костянтин Балабанов подякував присутнім за участь у заході: «Головне, щоб під час Днів грецької культури ви більше дізналися про історію греків Приазов’я та про тісну дружбу Греції і України. Сьогодні університет проводить багато спільних заходів із Генеральним консульством Греції і Посольством Греції в Україні».

Привітав учасників заходу Генеральний консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос: «Греки, відрізані від метрополії, змогли зберегти свою ідентичність і традиції. Такого ніколи не було в історії людства ».

Греки мають потужні гени і довго зберігають молодість, і це вагома причина, щоб вчити грецьку мову, пожартував Консул.

Відзначимо, що сьогоднішній захід присвячено пам’яті румейського поета, письменника і перекладача Леонтія Кир’якова, якого самі греки називають “лицарем румейських поезії”. Літературну вітальню “Незгасаючi свiтанкі Леонтiя Кир’якова” підготували студенти МДУ, учні Сартанської школи і Музей історії та етнографії греків Приазов’я. Співробітники музею Сартани розповіли про життєвий шлях знаменитого земляка і про його творчі здобутки. Також сьогодні прозвучали румейські вірші Леонтія Кир’якова, в тому числі унікальні записи самого поета.

На цьому Дні грецької культури не закінчуються. Завтра маріупольців чекає театралізована вистава “Дугкун на ду агап” Грецької театральної студії смт Сартана (кер. А. Корона). А в четвер – майстер-клас із запальними грецькими танцями.

Сьогодні важливо і потрібно проводити подібні заходи, оскільки вони допомагають грецькій діаспорі Приазов’я і всієї України зберегти свою культурну спадщину, пам’ятати традиції і звичаї народу. А для представників інших національностей – це прекрасна можливість познайомитися з історією і осягнути культуру грецького народу.

Фото: http://mariupolnews.com.ua/news/view/v-mariupole-prohodyat-dni-grecheskoj-kultury