Письменники нагородили багаторічного керівника літературного об’єднання «Азов’я»

Нещодавно одному із найстаріших у Донбасі та в Україні літературному об’єднанню «Азов’я», яке діє при газеті «Приазовский рабочий», виповнилися поважні 95 років.

Починаючи із 1924 року, творчий осередок, що тоді мав назву «Дзвони Азов’я», гуртував довкола себе літераторів Маріуполя у редакціях газет згаданого «Приазовского» і грецького видання «Коллективистис». Серед відвідувачів ЛітО були автори, які писали українською, російською, грецькою, татарською мовами. А, приміром, Яків Умеров мережив рядки відразу трьома: татарською, російською та українською. Тодішні «Дзвони Азов’я» важко уявити без основоположника радянської грецької літератури Георгія Костоправа, тут починали свій літературний шлях пізніше відомі автори, члени Національної спілки письменників України Леонід Кір’яков, Антон Шапурма, а потім – Валерій Кіор, Анастасія Папуш  і, звичайно, Наталія Харакоз, яка вже майже два десятиліття очолює «Азов’я» і веде літературну сторінку в газеті «Приазовский рабочий».

Враховуючи великий особистий внесок Наталії Харакоз у розвиток і популяризацію літератури в Маріуполі, Донбасі, у всій Україні та багаторічне виховання молодих літераторів, Донецька обласна організація Національної спілка письменників України вийшла з клопотанням про нагородження нашої колеги. У столиці підтримали цю ініціативу і нещодавно, перебуваючи в Маріуполі, виконав дуже приємну місію – вручив пані Наталії Харакоз найвищу нагороду НСПУ – медаль «Почесна відзнака». Приєднуюся до численних привітань з нагоди нагородження і поважної дати: «Так тримати, шановні друзі і колеги!»

Павло Кущ,

голова Донецької обласної організації

Національної спілки письменників України.