Барви Петриківки в Афінах

Петриківський розпис як унікальний «штрих код» України останнім часом набуває все більшої популярності в світі.  За ініціативи Посольства України в Греції та підтримки грецької сторони проєкт «Петриківський квіт в Афінах» втілився в стінах однієї з найбільших шкіл номер 7 столичного муніципалітету Кіфісія.

Про це повідомили у пресслужбі Посольства України у Грецькій Республіці.

Реальним даний проєкт став завдяки зусиллям, таланту та небайдужості багатьох людей –  майстрині знаменитої династії із селища Петриківка, члена Спілки художників України Наталі Стативи-Жарко, мера Кіфісія пана Йоргосу Томакосу (Giorgos Th. Thomakos), який особисто курував цей проєкт,  керівництва  та батьківського комітету зазначеного навчального закладу, ГО Борисфен (А.Маніаті, С.Чорненька) та активістів української громади Греції.

Історія, можна сказати, почалася раніше, коли художниця на запрошення дипустанови почала відвідувати Афіни та стала знайомити греків із дивовижним світом Петриківки. Наше мистецтво оцінили сповна. Так, під час  відвідання українського стенда на дипломатичному Різдвяному Ярмарку  новообраний мер Афін Костас Бакоянніс придбав новорічну прикрасу для ялинки, розписану в стилі Петриківки.

Від сьогодні – Україна, її культура та неповторне мистецтво, стали ближчими та цікавими для жителів Греції, для звичайних  родин та їхніх дітей.  Таким яскравим, оригінальним  українським «куточком» дійсно пишаються у грецькій школі, де навчаються близько трьохсот учнів. Урочиста презентація авторського розпису відбулася 8 грудня, у рамках традиційного Різдвяного Ярмарку і стала неймовірно теплою та справді святковою подією для всього міста.

У своїй промові Посол України Сергій Шутенко, якого до речі, зустріли за українською традицією – з хлібом-сіллю  на вишитому рушнику,  відзначив, що він відчуває тут, в Греції,  щирий інтерес та зацікавленість до нашої країни, її талановитих людей та культури, бажання знати як і чим живе українець сьогодні. Пропозицію Посла України зробити цю школу  місцем українсько-грецької дружби сприйняли щиро і з готовністю продовжувати втілювати нові спільні проєкти.