У Маріуполі відбулася презентація книги «Серед незрозумілих прагнень і неоцінених втрат…» (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні у Маріуполі, у Грецькому культурному центрі “Меотида”, відбулася презентація двотомного літературно-документального видання «Серед незрозумілих прагнень і неоцінених втрат…». Автори книги О.А. Узбек, М.Д. Пирго, П.І. Мазур.

Відкрила захід голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні, яка наголосила на тому, що щороку 15 грудня, у День пам’яті жертв «Грецької операції НКВД», українські греки вшановують пам’ять репресованих радянськими каральними органами впродовж 1937-1938-го років в Україні.

Надія Андріївна зазначила, що цим виданням був завершений десятирічний проєкт дослідження національно-культурних процесів у грецькому середовищі України 1920-1930 років, які відбувалися під час так званої коренізації – однієї з політичних кампаній у національному питанні в перші роки радянської влади.

Книга створена на базі унікальних документів як пам’ятка українській еллінізації та її організаторам, інформацію про яких авторам доводилося збирати в багатьох державних, галузевих і приватних архівах, бібліотеках і музеях України, Росії, Греції. Вони глибоко дослідили цей період в історії греків України в місцях їх компактного проживання, проаналізували всі доступні матеріали і документи, відтворивши правдиві події того часу.

У рамках заходу було продемонстроване відео звернення до учасників презентації однієї із авторок книги – Олени Узбек:

Під час заходу виступили відомий краєзнавець та публіцист Микола Аджавенко, громадська діячка Валентина Коноп-Ляшко, маріупольський краєзнавець Сергій Буров, маріупольський колекціонер Олександр Чернов та ін.

 

Фото: Ярослав Бурлаченко.

Прес-служба ФГТУ.