Щасливого Нового року!

Дорогі друзі! Від імені Ради Федерації грецьких товариств України щиро вітаємо Вас із Новим, 2020 роком, та Різдвом Христовим. У ці святкові дні ми перегортаємо ще одну сторінку історії греків України – історії нашої боротьби, наших досягнень та перемог, історії кожного з нас.

Так уже повелося, що під завісу року нинішнього й у переддень прийдешнього згадуємо ключові події останніх дванадцяти місяців та дякуємо один одному за щоденну працю задля збереження та розвитку тих грецьких духовних цінностей, які заповіли нам наші пращури.

Ми прожили цей рік на одному диханні, як єдина велика грецька родина. У спільній боротьбі за право жити в незалежній і соборній країні, за збереження рідної мови, звичаїв та традицій, за відстоювання прав греків кожен із нас відчував свою відповідальність. За Україну, за рідний край, за майбутнє свого рідного народу.

Рік, що завершується, збагатив усіх нас новим досвідом та згуртував навколо спільних цілей. Він був непростим та водночас багатим на пам’ятні події, сповнений напруженою працею, пошуком правильних рішень, далекосяжними планами та значними результатами, серед яких: проведення Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти», XXІ Всеукраїнської олімпіади школярів із новогрецької мови, історії, культури Греції та греків України, VIII з’їзду Федерації грецьких товариств України, ІІ Регіонального фестивалю національних меншин «Перехрестя культур»; у селищі Чермалик відновлено Будинок культури; у рамках святкування 198-ої річниці Дня Незалежності Греції у Маріуполі та Одесі було проведено церемонії спеціального погашення чотирьох поштових марок «Національні меншини в Україні. Греки»; за фінансової підтримки ФГТУ побачили світ книги Івана Аврамова, Анастасії Папуш, Кірікії Хавана та Валіди Будакіду, а також нові підручники з новогрецької мови; організація програм відпочинку для дітей та пенсіонерів у Греції тощо. Все це стало можливим завдяки нашій спільній роботі, націленій на конкретний результат.

Переконані, що 2020 рік стане наступним важливим етапом у реалізації тих перетворень, які ми здійснюємо сьогодні. Головне – пам’ятати, що наша сила – в єдності, у взаєморозумінні та взаємній підтримці. Тож давайте вірити в себе – лише разом ми зможемо подолати ті виклики, що ставить перед нами життя.

Висловлюємо щиру вдячність усім лідерам та активістам грецьких товариств України за розуміння і підтримку, за стійкість та оптимізм.

Нехай новий рік буде щедрим на гарні події, позитивні зміни, професійні здобутки та нові досягнення. Хай здійсняться Ваші добрі мрії та всі мудрі задумки в ім’я процвітання нашого народу!

Щасливого Нового року! Καλή χρονιά, χρόνια πολλά!

Пула хроня! Ола кала! Йылбаш хутлу олсун!

Олександра ПРОЦЕНКО-ПІЧАДЖИ,

голова Федерації грецьких товариств України.