Хрещення в Греції називають «Феофанія» (Богоявлення) або «фота»

Σήμερα τα φώτα κι ο φωτισμός η χαρά μεγάλη κι ο αγιασμός. Χρόνια πολλά!

Хрещення в Греції називають «Феофанія» (Богоявлення) або «фота».

(Хрещення) є одним з основних щорічних християнських свят пам’яті хрещення Ісуса Христа у водах ріки Йордан Іоанном Хрестителем.

Це третє і останнє свято зими, день, коли очищається природа і людська душа. З давніх часів це свято називалося «День освячення» або «Свято світла», тому що Бог є Світло і з’явився, щоб освятити тих, хто «сидів в темряві» і «в тіні смерті» і врятувати від падіння людську расу. Феофанія святкується щороку 6 січня на всій території Греції.

Довга процесія направляється до водойми (моря, річки тощо). На чолі цієї процесії йдуть священики, одягнені в святкові ряси і несуть ікону, потім йдуть «почесні» гості, а потім і решта народу. У великих містах цей рух прикрашено музичним супроводом і маршем військових.

У цей особливий день найвідважніші грецькі юнаки та чоловіки стрибають в крижану воду слідом за хрестом, який благославив священик і кинув у воду. І удача буде супроводжувати весь наступний рік того, хто першим досягне хреста.

Фото: https://www.armyvoice.gr/2020/01/theofaneia-2020-kleistoi-dromoi-se-athina-peiraia-rythmiseis-trochaias/?fbclid=IwAR3MQ42JxuMipP9q80OPp2XXpP6aJnq58FjLIY3pPSyhov36XiqqG5PttBo