Підсумки і плани на майбутнє в спортивному житті Федерації

Відійшов у минуле 2019 рік, а це значить, що настала пора підвести підсумки роботи відділу спорту виконкому Федерації грецьких товариств України.

Як завжди, минулий календарний спортивний рік ФГТУ почався з проведення в Старому Криму ветеранського волейбольного «Різдвяного турніру». Потім, в лютому, пройшли змагання шахістів, шашкістів і гравців в настільний теніс. У цих турнірах вік учасників не обмежувався, і в них брали участь, як то кажуть, і старі, й малі.

Березень – це місяць для юних борців вільного стилю і дзюдо. Хлопчики і дівчатка, юнаки і дівчата шкільного віку з багатьох сіл і селищ Приазов’я і, звісно, з Маріуполя, в маріупольському спортивному комплексі «Азовець» азартно і безкомпромісно змагалися за спортивні нагороди ФГТУ.

У квітні на зелені футбольні поля вийшли футболісти. У цьому місяці проводилися турніри з міні-футболу серед шкільних команд різних вікових категорій.

На самому початку травня в селищі Мангуш, за багаторічною традицією, відкрився сезон наших основних і найпопулярніших змагань – з боротьби куреш.

Турніри з боротьби куреш, при безпосередній участі активістів з Приазовської ліги грецької боротьби куреш, проводилися в більш ніж 40 сіл і селищ Донецької області до самої пізньої осені і завершилися одночасно в кінці жовтня в приазовській Ялті і у Бугасі Волноваського району.

У вересні в програмі святкування Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти», який проходив у місті Волноваха, був проведений традиційний великий турнір з боротьби куреш серед дорослих і іменитих борців, майстрів спорту, переможців і призерів багатьох всеукраїнських та міжнародних змагань з боротьби.

До цього, протягом усього року, відділ спорту виконкому ФГТУ проводив змагання з багатьох видів спорту серед грецьких товариств Федерації під назвою «Еллініада – 2019». І ось на святі «Мега Йорти» переможцям і призерам цих змагань в урочистій обстановці були вручені почесні кубки та дипломи. В порядку зайнятих місць нагороди отримали: Нікольське районне товариство греків (голова – С.С.Шамлі, відповідальний за спорт – В.Ф.Ходжайса), Волноваське районне товариство греків (голова – Я.Г.Ченгарь, відповідальний за спорт – А. М.Томченко) і Мангушське районне товариство греків (голова – Н.М.Тосхопаран, відповідальний за спорт – В.І.Аврамов).

Щорічно, в жовтні, ось уже протягом 17 років, відділ спорту виконкому ФГТУ спільно з футбольним клубом «Маріуполь» та Управлінням у справах молоді та спорту Маріупольської міської ради в спеціалізованому футбольному комплексі «Іллічівець» проводить традиційні юнацькі турніри з футболу пам’яті відомого маріупольського футболіста , грека за національністю Степана Молокуцка. У різні роки в цих турнірах брали участь юнацькі команди клубів Суперліги українського футболу, такі як: «Шахтар» (Донецьк), «Ворскла» (Полтава), «Маріуполь» (Маріуполь), «Металург» (Запоріжжя) та багато інших.
Ось і в минулому році переможцями та призерами стали хлопці з ФК «Маріуполь», ДЮФК «Азовсталь» і «Металург» (Запоріжжя).

У 2020 році юних спортсменів Федерації очікує багато нових і цікавих змагань і турнірів. Всі вони будуть проводитися в програмі дитячо-юнацьких Спортивних Ігор під девізом «О спорт, ти – Світ».
У цих Іграх візьмуть участь дитячі (10-12 років) та юнацькі колективи вікових груп (13-14 років) і (15-17 років), що представляють грецькі товариства Волноваського, Нікольського і Мангушського районів, а також селищ Сартана та Старий Крим.

Календар і положення цих змагань були затверджені на засіданні Раді Федерації грецьких товариств України від 8 листопада 2019 року. Відповідальність за проведення Спортивних Ігор несуть відділ спорту виконкому ФГТУ, а також голови і спортивні організатори грецьких товариств, що беруть участь в цих Іграх.

Фінансування проведення Спортивних ігор взяв на себе народний депутат України, член Ради ФГТУ Дмитро Валерійович Лубінець. За що йому від усіх юних спортсменів велике спасибі.

Ілля ПАПУ,
                                                                                зав. відділом спорту
                                                                                виконкому ФГТУ.