75 років від дня народження видатного композитора сучасності Івана Карабиця

17 січня виповнюється 75 років від дня народження видатного композитора Сучасності, уродженця приазовської Ялти, грека за походженням Івана Карабиця

Карабицю належить велика історична місія відкриття світові України музичної, мистецької, України, як держави, з величезними культурними традиціями і творчим потенціалом.

Для багатьох ім’я Івана Федоровича асоціюється насамперед з Міжнародним музичним фестивалем «Київ Мюзик Фест», бо саме Карабиць став автором ідеї та постійним директором і художнім керівником „Київ Мюзик Фест”.

Другим дітищем І.Ф.Карабиця став Міжнародний благодійний фонд пам’яті В.Горовиця, одним із засновників якого композитор став у 1995 році, та Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті В.Горовиця, беззмінним головою журі якого також був Іван Федорович.

Талант Івана Карабиця на ниві мистецького менеджменту був дійсно видатним. Він умів не тільки продукувати і генерувати ідеї, необхідні для нашого культурного поступу, а й блискуче втілювати їх у реальному історичному часі.

І. Карабиць брав участь у роботі Всеамериканської асоціації адміністраторів музичних навчальних закладів (1995, м. Міннеаполіс, США), виступав з лекціями про українську музику в Українському інституті Америки (Нью-Йорк), в Університеті штату Невада (США), був запрошений Чикагським симфонічним оркестром як composer in residence.

Народний артист України Іван Карабиць є почесним громадянином м.Торецьк та почесним громадянином Ялти!