Старий Крим: синтез урумської та української культури

24 січня 2020 року Маріупольська спеціалізована школа з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів №46 гостинно відчинила свої двері  учасникам регіональної лабораторії «Обдаровані діти» у рамках проєкту «Освітній простір Маріуполя» з теми: «Експедиція – інноваційна форма організації дослідницько-експериментальної діяльності учнівської молоді».  

На урочистому відкритті перед освітянами виступили почесні гості, серед яких були завідувач  кафедри природничо-математичних дисциплін  Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат біологічних наук, доцент Шабанов Віктор Іванович, директорка Міського центру позашкільної роботи за місцем мешкання Балабан Людмила Володимирівна, завідувачка відділу культури Федерації грецьких товариств України Косякова Галина Петрівна. Усі учасники регіональної лабораторії: заступники директорів, педагоги-організатори, вчителі та працівники МЦПР ММ чекали на презентацію перспективного досвіду педагогічного колективу школи.

Олена Олексіївна Барецька, методист Маріупольського методично-консалтингового Центру, привітала шановних освітян та зазначила актуальність проведеного заходу. Продовжила тему значення інноваційного розвитку школи та важливості залучення до експериментальних і дослідницьких робіт учнівської молоді директорка СШ №46 Аракелян Інна Тарасівна. Коли було окреслено мету та завдання роботи лабораторії, на учасників чекала практична частина у вигляді п’яти педагогічних майстерень, кожна з яких вражала своєю насиченою змістовністю, практичним значенням, актуальністю та неповторністю.

Спікер Кошева І.В. розкрила секрети успіху роботи літньої школи «Сходинки успіху» як фундаменту пошуково-дослідницької та творчої активності дітей. Презентувала структурно-функціональну модель роботи педагогічного колективу під час клубних занять та експедиційних досліджень.

Акрітова В.В. та Коссе О.Л. представили освітню екологічну експедицію як діяльнісний метод, який дозволяє створити умови для формування навичок проєктно-дослідницької діяльності учнів, внаслідок чого формуються навички екологічної безпеки. Моделювали ситуацію «Екологічна експедиція», знайомились з основними видами діяльності, які були визначені у технологічних картах освітньої екологічної експедиції. Спікери Наметченюк Г.В. та Бундак К.М. розкрили складові та практичне значення краєзнавчих та етнографічних експедицій, поділилися докладною інструкцією з їх проведення. Випускниця школи, а нині студентка Львівського університету імені І. Франка Бельбєклі Кристина розказала про отриманий досвід під час шкільних краєзнавчих експедицій, також поділилась своїми визначними досягненнями, яких вона здобула у цьому напрямку.

У другій частині педагогічної майстерні учасники мали змогу взяти інтерв’ю у мешканки селища Старий Крим,  старожилки, носія обрядів, традицій, культури урумських греків Костіної Єлизавети Єлисіївни. Акритова О.Г. окреслила значення творчої складової дитини у контексті її самоідентифікації, синтез урумської та української культури, підкріпивши свої слова демонстрацією кращих зразків творчої та наукової діяльності учнів. Смоляр Г.І. на своєму майстер-класі розповіла про науковий підхід в аналізі мовних явищ, що є поштовхом для виховання нової генерації мовознавців, які у майбутньому будуть спиратись на ті знання, які вони здобули у школі під час роботи у шкільній лінгвістичній експедиції.

Усі виступи справили надзвичайні враження на учасників регіональної лабораторії «Обдаровані діти». Кожен зробив якесь відкриття та почерпнув багато корисного та цікавого для своєї подальшої роботи.

Під час зворотного зв’язку  усі бажаючі висловлювали свої думки, враження. Багато теплих та приємних слів лунало на адресу директорки закладу та творчого педагогічного колективу, саме те, що надає сил на подальшу успішну роботу!

Фото надані Міським центром позашкільної роботи за місцем мешкання.