Вітаємо! Анастасія Гудима стала керівницею Координаційного центру мовлення національних меншин

Цю інформацію Анастасія Гудима підтвердила «Детектору медіа».

«На жаль, на комерційних українських телеканалах майже немає контенту, що висвітлює проблеми національних меншин. Ми хочемо змінити цю ситуацію, тому плануємо створювати масштабні проєкти на всю Україну», –  слова Анастасії Гудими із зустрічі з представниками грецької спільноти цитує пресслужба НСТУ.

Вона як керівниця Координаційного центру мовлення Суспільного провела ряд зустрічей з спільнотами національних меншин, серед яких польська, чеська, грецька спільноти та житомирські обласні організацій національних спільнот.

Як відомо, команда Координаційного центру мовлення національних меншин формується. У січні 2020 року на Суспільному відкрили вакансію креативного продюсера «Координаційного центру мовлення національних меншин».

Анастасія Гудима раніше працювала у Львівській філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, прийшла на обласне телебачення у 2014 році, була ведучою і шефредакторкою ранкової програми «Доброго ранку, Львове», пізніше стала продюсеркою редакції програм, лінійною продюсеркою телебачення. Входить до складу Редакційної ради НСТУ.

Як писав «Детектор медіа», НСТУ відкрила вакансію керівника Координаційного центру мовлення національних меншин у вересні 2019 року. До обов’язків начальника управління «Координаційний центр мовлення національних меншин» входили планування виробництва для регіонального мовлення з тематики національних меншин, комплексне вивчення контенту власного та стороннього виробництва з тематики національних меншин, розроблення презентацій та інших пропозицій для розгляду керівництва ПАТ «НСТУ» і планування роботи управління відповідно до виробничих планів.

Нагадаємо, 13 лютого 2018 року в Києві відбулося публічне обговорення проекту «Концепція мовлення національних меншин», під час якого кожна зі спільнот висловила свої побажання та зауваження. Про це детальніше читайте у репортажі з зустрічі «Мовлення національних меншин на Суспільному: почути кожного».

У березні 2018 року Суспільний мовник опублікував нову редакцію «Концепції мовлення з тематики національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України», внісши у документ пропозиції та зауваження громадських активістів і працівників регіональних філій.Текст Концепції можна завантажити тут.

Наразі редакції, які виробляють контент мовами національних меншин, працюють у Закарпатській, Чернівецькій та Одеській філіях Суспільного. Заплановане відкриття додаткових редакцій мовами нацменшин у складі журналістської одиниці в Маріуполі (контент грецькою мовою), Житомирі (контент чеською мовою) та Львові (контент польською мовою).

Згідно з концепцією, у Києві має бути створений координаційний центр мовлення нацменшин у центральній дирекції. «Координаційний центр стане місцем, до якого з усіх куточків України буде надходити інформація про найбільш важливі для кожної спільноти події. За поданням координаційного центру загальнонаціональний мовник (“UΛ: Культура”) буде створювати програми вищої якості, позаяк володіє кращим обладнанням і має в своєму арсеналі фахові кадри, які проблематично знайти в регіонах (наприклад, режисерів або операторів-постановників для зйомок документальних фільмів). До співпраці з координаційним центром планують залучити регіональних працівників Суспільного мовлення та представників національних меншин», – описано у концепції.

Також редакції нацменшин мають виробляти новини у Закарпатській області (угорською мовою) і Чернівецькій області (румунською мовою), вести рубрики у ранкових шоу, виробляти щотижневу програму про культуру, мову, історію та традиції у записі мовою національної меншини з українськими субтитрами та використовувати музичні твори мовою нацменшин в ефірі регіональної філії з дотриманням чинного законодавства у сфері авторських прав.

Федерація грецьких товариств України щиро вітає нову очільницю Координаційного центру мовлення національних меншин Національної суспільної телерадіокомпанії України, який створений задля забезпечення інформаційних прав національних спільнот в Україні, Анастасію ГУДИМА!

Ми щиро бажаємо енергійній, творчій та вольовій пані Гудима успіхів та реалізації усіх планів! Сподаваємося на плідну співпрацю!

За матеріалами: