“Вай, си глоса-му румеку! Мово ти моя румейська!”

Київське товариство греків “Енотіта” до Міжнародного дня рідної мови проводить захід, присвячений культурі надазовських греків “Вай, си глоса-му румеку! Мово ти моя румейська!”

На заході будуть звучати традиційні пісні румейською мовою у виконанні самодіяльних артистів з Надазов’я, буде можливість поспілкуватися з носіями мови, дізнатись більше про історію та культуру греків України, продегустувати страви традиційної кухні.

Румейська мова — одна з двох рідних мов греків, які компактно проживають на півдні Донецької області. Цією мовою, яка сформувалася у добу раннього середньовіччя на теренах Візантії, історично розмовляли греки Криму, які в кінці XVIII століття були переселені у Надазов’я. Сьогодні румейська мова знаходиться під загрозою зникнення.

Як сказала голова “Енотіти” Ніна Плечак: “Нашою подією ми хочемо привернути увагу до мови та культури греків Надазов’я й ще раз підкреслити необхідність збереження культурно-лінгвістичного різноманіття України”.

Подія організовується Енотіта/Ενότητα/Еnоtіtа – грецьке товариство, Київ за підтримки Федерація грецьких товариств України

Реєстрація обов’язкова!
Вхід вільний за умови підтвердження реєстрації. Зареєструвати можна тут: https://forms.gle/cnk32qG9UN1C1Z2Z7

Подія: https://www.facebook.com/events/598147720983157/