Про перспективи українсько-грецької співпраці

Народний депутат Дмитро Лубінець ініціював зустріч із послом Греції паном Васіліосом Борновасом.

Як співголові групи з міжпарламентських зв’язків з Грецькою Республікою та людині, яка має грецьке коріння, було особливо приємно зустрітися з Надзвичайним і Повноважним Послом Греції в Україні Васіліосом Борновасом! Про це народний депутат Дмитро Лубінець написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

Сьогодні в Україні проживають 91,5 тис. етнічних греків, переважна більшість – в Донецькій області. Важливо, що більше 5 тисяч дітей українських греків вивчають новогрецьку мову, тобто зберігатимуть національну ідентичність та розвиватимуть свою культуру.

Разом з народними депутатами групи з міжпарламентських зв’язків, за участю представника грецької діаспори – Президента Асоціації грецьких підприємців України пана Пантеліса Бумбураса, висловили пану Послу свої пропозиції щодо розвитку дитячого туризму, авіасполучення та культурного співробітництва між нашими країнами.

Говорили про майбутню поїздку українських парламентарів до Греції, щоб спільно з грецькими колегами запустити механізм міжпарламентської співпраці.

Запросили пана Борноваса відвідати Маріуполь та його околиці для знайомства з життям грецької громади та обговорення питань з підтримки грецької діаспори в Україні.

Також порушувалось питання 168-ми українців, які перебувають в місцях несвободи Греції. Вони отримують величезні строки ув’язнення (до кількох сотень років) за звинуваченням в транзиті нелегальних мігрантів. При цьому більшість українців в грецьких тюрмах самі є жертвами торгівлі людьми з боку транснаціональних злочинних угрупувань.

На завершення подарували пану Васіліосу Борновасу кілька пам’ятних подарунків, в тому числі вишиту грецькою дівчинкою з Донбасу яскраву картину.

Сподіваюсь ця зустріч дасть потужний імпульс для пожвавлення україно-грецьких взаємин, в тому числі й на міжпарламентському рівні.