Творчий вечір Галини Чумак у Маріуполі (ФОТО)

Світлого святкового дня Стрітення Господнє у Культурному центрі Маріупольського товариства греків «Меотида» за підтримки Федерації грецьких товариств України відбулася непересічна подія – поетичний вечір поетеси, етнічної грекині, фахівця музейної справи, Заслуженого працівника культури України, відомої громадської діячки, голови Ліги грецьких митців «Галатея» Галини Чумак. Вечір, сповнений  любові до рідної землі, щемливих спогадів про довоєнне життя у Донецьку, вечір високої духовності, людяності та краси. 

Галина Володимирівна багато читала поезій із власної збірки «Осіннє багаття», яка побачила світ у 2019 році у Києві. А ще говорила про власне «я» у кожному з віршів та різноманіття тем та образів, що наповняють збірку, про досвіди, які стають основою для творчості.

Винесена в заголовок книжки ліричних віршів, поезій громадянської й філософської тематики буденна фраза «Осіннє багаття» несе в собі глибокий зміст, емоційну і вольову наснагу, бо вміщені в ній поезії наповнені життєствердним началом, яке, як багаття, зігріває душу.

Під обкладинкою книжки читачі знайшли як добре відомі й давно улюблені вірші Галини Чумак, що друкувалися у газеті «Елліни України», так і нові поезії. Як розповідає авторка,  більшість нових поетичних творів мають свою історію і говорять про щось пережите.

Поетичний вечір Галини Чумак викликав значний інтерес серед представників культурно-мистецьких кіл та громадських організацій Донеччини. Зокрема, у заході взяли участь поціновувачі поетичного слова із Маріуполя, Старого Криму, Ялти, Урзуфа, Малоянисоля, смт Мангуш та смт Нікольське.

На вечір поезії Галини Чумак зібралися численні її друзі, колеги, багато творчих людей – поетів, художників, бібліотекарів, вчителів, галеристів – аби розділити радість творчого успіху поетеси. Розпочинаючи творчий вечір, голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні висловила задоволення можливістю проведення вечора поезії Г.Чумак, який дозволить багатьом надазовським любителям поезії ознайомитись з творами грецьких майстрів слова.

«Вперше я почала писати вірші в одинадцятирічному віці», – зізналася пані Галина, вітаючи присутніх, й поділилася з ними спогадами про своє дитинство і юність. Її поетична душа, потяг до прекрасного сформувалися в грецькій атмосфері, де панував дух високої культури, де любили й шанували книжки. Схильність до віршування відчула ще в дитинстві, проте справжня жага писати вірші прийшла вже в зрілому віці.

Появі ліричної збірки «Осіннє багаття» Галина Володимирівна завдячує своїм численним друзям з усієї України, колегам, і, особливо, своїм землякам – уродженцю грецького села Карань Анастасу Кічіку та відомій українській поетці Еммі Андієвській.

На вечорі панувала надзвичайно тепла та емоційна атмосфера. Між виступами Галини Чумак лунали прекрасні та чуттєві романси, які мимоволі перетворили захід на романтичний поетичний вечір.

Теплих емоцій до атмосфери заходу додав виступ народної артистки, лауреатки премії ім. Заньковецької Світлани Отченашенко: «Я сприйняла збірку «Осіннє багаття» не як збірку поезій, а як посібник по збереженню власної душі. Це велика мужність – публічно розкривати душу. Тіло зараз оголюють багато людей, а ось душу лише обрані».

Власними почуттями й асоціаціями від прочитання віршів Галини Чумак поділилися також зав. відділом освіти виконкому ФГТУ Олена Добра, малоянисольський поет Василь Папазов, мистецтвознавець Олександр Чернов, директорка маріупольського Центру сучасного мистецтва Ірина Волкова та багато інших.

На досягнутому Глина Чумак зупинятися не збирається, й за її словами, завдяки натхненню, яке ні на мить її не покидає, уже працює над новими віршами, тож будемо сподіватися, що світ побачить ще й нова збірка поезій авторки.

Вікторія ПОМАЗАН.

Фото Лев САНДАЛОВ.