Мова – це душа народу!

Громадська організація «Харківське міське товариство греків «Геліос» запрошує всіх бажаючих на захід, присвячений Всесвітньому дню грецької мови та Міжнародному дню рідної мови, який відбудеться 23 лютого 2020 року о 14-00 в приміщенні Мовного центру «International House» (вулиця Маршала Бажанова, 7, 3-й поверх).

В ході заходу члени грецької діаспори Харкова і гості свята познайомляться з історією новогрецької мови, а також рідних мов греків Приазов’я та Причорномор’я – румейської, урумської, понтійської. Вони почують вірші і пісні на цих мовах, подивляться танці греків Понта, Приазов’я і Еллади у виконанні ансамблю грецького танцю «Армонія».

Стисла інформація про історію цих свят.

Всесвітній день грецької мови відзначається 9 лютого, в день пам’яті національного грецького поета Діонісіоса Соломоса, автора вірша «Гімн свободі», який згодом став національним гімном Греції. Це свято покликане підкреслити фундаментальну роль, яку грецька мова відіграє протягом століть, роблячи істотний внесок у консолідацію як європейської, так і глобальної цивілізації. Грецька мова в античності служила вектором для формування і передачі важливих наукових теорій, філософських уявлень і літературних текстів. На грецькій мові викладені найбільш важливі тексти християнства, які потім поширилися по всьому світу. Внесок грецької мови є вирішальним як засіб збереження і поширення грецької культури.

Міжнародний день рідної мови проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в 1999 році і відзначається 21 лютого. Історія свята має трагічний початок. Саме в цей день у 1952 році загинули п’ять студентів, які брали участь у демонстрації за надання рідній їм бенгальській мові статусу державної в тодішньому Пакистані, частина якого пізніше стала незалежною державою Бангладеш.

Кожен з народів має свою унікальну і неповторну мову, яка відповідає призначенню людини і несе в собі цілу спадщину. У жителів тієї чи іншої держави є свої характерні риси, традиції, культура, а мова є їх безпосереднім відображенням. У ньому передається вся самобутність народу, тому рідна мова – це предмет для справжньої гордості.

За оцінками фахівців, з 6700 мов, які нині існують на планеті, більшість знаходяться під загрозою зникнення в найближче десятиліття. Наша місія – не допустити зникнення рідних мов.

     Додаткова інформація на сайті www.greeks.kharkov.ua, а також за телефонами:

066-735-83-45, 097-42-61-70, 050-506-94-72, 066-035-95-12.