«Грецька мова у моєму серці назавжди»

21 лютого 2020 року у Культурному центрі “Меотида” Маріупольського товариства греків відбулися урочистості, присвячені святкуванню  Міжнародного Дня рідної мови та Всесвітнього Дня грецької мови. Організаторами свята виступили Федерація грецьких товариств України, Генеральне консульство Греції у Маріуполі, Маріупольський державний університет та Маріупольське товариство греків.

Учасників свята тепло привітала голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, яка акцентувала увагу на тому, що мова є одним із символів незалежної держави, проявом особистості, відмітила необхідність розвитку новогрецької мови та літератури, а також мов надазовських греків: урумської та румейської, наголосила, що в національно-культурних товариствах створюються умови для розвитку мов національних меншин.

“Цінуймо, поважаймо і навчаймось мови, поважаймо наших предків, які сформували націю, сформували етнос і найголовніше, що вони зародили мови надазовських греків”, – зазначила О.І.Проценко-Пічаджи.

Перед присутніми також виступили декан  факультету грецької філології та перекладу МДУ, кандидат філологічних наук, професор Світлана Шепітько, керуючий справами Генерального консульства Греції у Маріуполі Георгіос Зоніс, виконуючий обов’язки координатора освіти у Генеральному консульстві Греції у Маріуполі Янніс Мавроматіс тощо.

У культурній події взяли участь члени виконкому ФГТУ, співробітники Генерального консульства Греції у Маріуполі, викладачі МДУ, представники грецьких товариств Маріуполя, Сартани та Старого Криму, директори шкіл, вчителі, родичі та учні зі шкіл, де викладається новогрецька мова.

У святковій програмі пролунали пісні, діти читали вірші, були представлені цікаві театралізовані сценки. На дітей чекали пізнавальні ігри та різноманітні конкурси.

ФГТУ висловлює щиру подяку усім співорганізаторам даного заходу, активістам грецьких товариств України, учителям та учням, які взяли активну участь у його підготовці та проведенні.