Румейське весілля на фестивалі у Краматорську (ВІДЕО)

Уже 5-ий рік поспіль Краматорськ гостинно приймає учасників  фестивалю етнічних і національних мов і культур «Мови різні, душа одна», проведення якого сприяє утвердженню ідей міжнаціональної злагоди, толерантності у відносинах між представниками різних національностей та конфесій, підтримці національних культурних традицій.

Фестиваль проводився у два етапи: І ‒ відбірковий (заочний) етап, під час якого члени оргкомітету вивчали та аналізували відеозаписи виступів, матеріали виставки образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, фотоекспозиції. За результатами відбіркового етапу фестивалю найкращі учасники та колективи були запрошені на фінальний гала-концерт, який і відбувся сьогодні, 4 березня, в м. Краматорськ.

Організував фестиваль етнічних і національних мов і культур «Мови різні, душа одна» Донецький інститут післядипломної педагогічної освіти за підтримки Департаменту освіти і науки ДонОГА. Участь у фестивалі взяли колективи закладів загальної середньої освіти, заклади позашкільної освіти, а також представники громадськості – національні та етнічні спільноти, які проживають на території Донецької області. На фестивалі представлені такі етноси як український, грецький, румунський, польський, вірменський, угорський, молдавський, російський, білоруський, литовський, азербайджанський, болгарський, французький, єврейський, сербський, турецький, естонський, румунський, татарський, грузинський.

На фестивалі серед інших були представлені такі номінації, як «Фольклорно-етнографічна театралізована постановка» та «Виставка образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва». У першій номінації учасники фестивалю представили свою культуру через фольклорно-етнічні театралізовані сценки, народні пісні і танці.

Учні Ялтинської ЗОШ №2 (Мангушський район) виконали постановку «Початок грецького весілля». Дівчата і хлопці в яскравих народних костюмах співали рідною румейською мовою.