Українців просять утриматися від поїздок в Грецію через коронавірус

Зокрема, закликають не відвідувати найбільш уражені райони

У зв’язку із загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в окремих регіонах Греції захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених регіонів префектури Західної Греції. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу МЗС України.

Мова йде про райони Іліа і Ахаїа на півострові Пелопонес, а також острова Закінтос, де зафіксовано найбільшу кількість випадків захворювання і є найбільший ризик зараження.

Громадянам України, які продовжують перебувати в цих регіонах, необхідно виявляти підвищену увагу та обережність, уникати відвідання уражених вірусом населених пунктів, повідомити про своє місце перебування та контактні дані посольству України в Грецькій Республіці або зареєструватися на веб-ресурсі “ДРУГ”.

Органами влади Греції запроваджено карантинні заходи у п’яти муніципалітетах регіону Ахаїа (адміністративний центр в м. Патра), семи муніципалітетах регіону Іліа (адміністративний центр в м.Піргос) Префектури Західної Греції на півострові Пелопонес, а також острові Закінтос.

Громадян України, які планують подорож до Греції або наразі перебувають в країні, просять дотримуватися таких првил:

  • Уникати контактів з тваринами, ринків продажу тварин і продуктів тваринного походження, птахів і морепродуктів;
  • Уникати контактів із особами, які мають симптоми респіраторних захворювань верхніх дихальних шляхів (кашель тощо);
  • Суворо дотримуватися заходів особистої гігієни.

Також, громадянам України, які планують подорож до Греції, необхідно придбати медичний страховий поліс.

У разі підвищення температури тіла, кашлю, ускладненого дихання або при поверненні з Китаю впродовж періоду, що не перевищує 14 днів, слід телефонувати на номер “гарячої” лінії 1135.