Грецька православна церква перенесла святкування Великодня

Постійний Священний синод Елладської православної церкви, який провели позачергово 1 квітня в режимі телеконференції, вирішив перенести святкування Великодня з ночі з 18 на 19 квітня на ніч з 26 на 27 травня. Елладська церква стала першою церквою, яка вдалася до такого рішення через карантин, запроваджений у зв’язку з пандемією коронавірусу Covid-19.

Як повідомляє Cerkvarium, вірян закликали залишатися вдома на час карантину, зазначивши, що відмова від причастя на цей період – безпрецедентна ситуація. У той же час позиція Церкви про те, що коронавірус не може передаватися через Євхаристію, незмінна.

Речник ПЦУ Євстратій Зоря на Facebook уточнив, що Елладська церква не переносила Великдень: формула обрахування дати Великодня для всієї Церкви визначена Першим Вселенським Собором, і жоден інший орган Церкви не має повноважень переглядати це рішення.

У ніч з 26 та 27 травня відбудеться відкрите пасхальне богослужіння за чином Великодньої служби, щоб його могли відвідати віряни, які не можуть долучитися до богослужіння на сам Великдень через карантин.

Жорсткий карантин у Греції ввели 23 березня, зокрема, заборонивши «усі непотрібні пересування громадян». Люди, які хочуть вийти з дому, мають повідомити причину свого виходу владі: письмово, онлайн і за допомогою SMS-повідомлення. 2 квітня на карантин також закрили табір біженців поблизу Афін.

Елладська православна церква посідає 11 місце в диптиху автокефальних помісних церков і має статус державної в Греції. Її юрисдикція поширюється на кордони Греції до Балканських воєн 1912-1913 років, а також низку областей, які традиційно підпорядковувалися Константинопольському патріархату.

Елладська церква другою після Вселенського патріархату визнала Православну церкву України.