Привітання ректора МДУ Костянтина Балабанова з нагоди 25-річного ювілею ФГТУ

Голові Федерації грецьких товариств України

Проценко-Пічаджи Олександрі Іванівні

 

Шановна Олександро Іванівно!

Шановний актив Федерації грецьких товариств України!

 

Прийміть найтепліші вітання з нагоди знаменної події – 25-річчя від дня заснування Федерації грецьких товариств України – від колективу Маріупольського державного університету, Почесного Генерального консульства Республіки Кіпр у Маріуполі та мене особисто!

Створена на світанку української незалежності ФГТУ стала оплотом історичної, культурної, духовної єдності греків України, мостом дружби і співпраці з етнічною Батьківщиною та греками різних країн світу. Федерація робить великий внесок у зміцнення співробітництва між українським та грецьким народами шляхом організації зустрічей з міжнародними делегаціями Греції та Кіпру, проведення конференцій, круглих столів, форумів і фестивалів грецької культури.

Не випадково, що саме у Маріуполі – серці Приазов’я – був утворений центральний орган, який виражає ідею згуртованості та зміцнення всіх грецьких товариств України. Саме тут проживає найчисленніша група етнічних греків, які століттями зберігають своє історичне коріння та національну самосвідомість і з любов’ю плекають рідні серцю мову, культуру і традиції.

Наша сила в єдності! Розуміння цієї істини дозволяє грецькому народу століттями долати усі життєві труднощі та з гідністю протистояти випробуванням долі. Федерація, не шкодуючи сил і ресурсів, надала своєчасну гуманітарну допомогу та сприяла піднесенню духу численної грецької діаспори, яка живе на лінії розмежування.

Сьогодні ми з особливою пошаною і теплом згадуємо Віктора Харабета, Федора Стамбулжи, Доната Патричу, Валентину Коноп-Ляшко, Василя Хару, які зробили важливий внесок у розвиток і популяризацію еллінізму на теренах України.

Мудрою берегинею грецької спадщини і самовідданою соратницею, чий внесок у створення і успішну роботу Федерації та духовне відродження греків України важко переоцінити, є Олександра Іванівна Проценко-Пічаджи. Ця відчайдушна, сильна, кмітлива Жінка стояла біля витоків відродження еллінізму в Україні, і понад 25 років її нестримна енергія та прекрасні організаторські якості продовжують служити запорукою процвітання благородної справи, якій вона присвячує всю себе.

Федерація грецьких товариств України є добрим другом і надійним партнером Маріупольського державного університету. З моменту заснування гуманітарного коледжу при ДонДУ і до сьогодні Федерація надає величезну підтримку в організації заходів міжнародного рівня та розвитку найрізноманітніших сфер: від освіти і культури до народної дипломатії.

Цього року Федерація грецьких товариств України відзначає прекрасну ювілейну дату. 25 років – чудовий вік, коли за плечима є досвід, а попереду безліч масштабних планів і проєктів, які тільки належить втілити у життя. Своїми діями активісти Федерації підтверджують, що вони ініціативні, розумні, працьовиті, сповнені енергії та завзяття для реалізації найсміливіших задумів.

Сердечно бажаємо Вам, шановна Олександро Іванівно, та активу Федерації міцного здоров’я, душевної гармонії, родинної злагоди, безмежного щастя, професійної наснаги та оптимізму! Нехай подвиг величного і мудрого грецького народу, який подолав чимало перешкод на шляху до свободи і незалежності, слугує джерелом сил і натхнення на довгі роки! Миру, добра, процвітання та великих успіхів!

З Ювілеєм!

 

З глибокою повагою,

щиро Ваш

К. Балабанов –

ректор МДУ, професор,

Почесний Генеральний консул

Республіки Кіпр в Маріуполі .